Obserwuj w Google News

Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

8 min. czytania
18.11.2020 12:32
Zareaguj Reakcja

Sprawdź, jaka data urodzin przyporządkowana jest do każdego znaku zodiaku i poznaj horoskop opisowy każdego z nich!

Znaki zodiaku
fot. Fotolia

Znaki zodiaku i ich charakterystyka to temat, który z biegiem lat fascynuje nas coraz bardziej. Astrologia ciekawi nas nie tylko dlatego, że możemy dzięki niej lepiej poznać siebie. Horoskop miłosny i partnerski, a także dopasowanie znaków w sypialni, pomaga nam odpowiednio dobrać sobie partnera. Wady i zalety znaków zodiaku, kiedy już je poznamy, ułatwiają nam podejmowanie decyzji i pozwalają uniknąć błędów. Zdobywając wiedzę na ten temat, stajemy się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie psychologii. Znak zodiaku przypisany naszej dacie urodzenia pomaga nam poznać siebie, a znaki zodiaku naszych bliskich umożliwiają głębsze poznanie ich osobowości.

Zobacz także: Każdy znak zodiaku ma swoją największa zaletę. Za te cechy charakteru inni cenią nas najbardziej

Astrologia - co to jest? Charakterystyka znaków zodiaku

Istnieje dwanaście znaków zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Każdy znak zodiaku przypisany jest do konkretnej daty urodzin, wyznaczającej trwający jeden miesiąc sezon w astrologii. Co to tak naprawdę oznacza? Zmieniający się układ planet sprawia, że mamy wrażenie, że Słońce - chociaż się nie porusza - jest w nieustannym ruchu. Wywiera ono na nas wpływ tak samo jak fazy Księżyca. Kiedy więc Słońce "wędruje" po niebie, przechodzi przez kolejne gwiazdozbiory, w których pozostaje przez około miesiąc. Na tej podstawie stworzono teorię, że znaki zodiaku wyznaczają kalendarz astrologiczny.

Data urodzin określa znaki zodiaku i wpływa na ich osobowość. Astrologowie zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zachowaniem ludzi a tym, w jakim znaku zodiaku przebywa aktualnie ta gwiazda. Każdy znak zodiaku ma swój charakter! Gdy Słońce przechodzi przez gwiazdozbiór Raka, czujemy się zupełnie inaczej niż np. wtedy, kiedy znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika. Astrologia odkryła, że przejmujemy cechy (wady i zalety) znaku, w którym przebywa Słońce w dniu naszych urodzin. Nasz znak zodiaku odpowiada także za to, co jest dla nas ważne i do czego dążymy. Znaki zodiaku pokazją też, jakie jest nasze dopasowane miłosne z innymi osobami.

Zobacz także: Niektórzy ludzie są stworzeni do sukcesów finansowych. Te znaki zodiaku mają największe szanse na bogactwo

Poznaj swój znak zodiaku i sprawdź, jakie są twoje najważniejsze cechy. Dzięki temu będziesz lepiej przygotowany/a na to, co spotka cię w przyszłości. Dowiedz się też, jakie jest twoje miłosne dopasowanie

Znaki zodiaku - data i horoskop opisowy. Dopasowanie znaków zodiaku

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Jest to pierwszy ze znaków zodiaku. Osoba, która urodziła się w tym czasie, charakteryzuje się pewnością siebie i wrodzoną odwagą. Baran lubi nowe wyzwania, dlatego często lubi zmieniać otoczenie. Świetnie sprawdzi się w roli przywódcy! Ma ognisty temperament i trudno przejść obok niego obojętnie.

W miłości lubi zdobywać, chętnie wychodzi z inicjatywą. Uwodzi z pewnością siebie, szybko pozbywając się konkurencji. W sypialni ma tak wiele pasji, że noc spędzoną z Baranem pamięta się do końca życia... Najlepiej dobrane znaki: Lew, Waga i Strzelec.

Redakcja poleca

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Osoba spod tego znaku zodiaku ceni sobie dobra materialne. Lubi brać od życia to, co najlepsze, dlatego często popada w długi. Ważne są dla niego niezależność oraz lojalność. Z tego powodu przyjaźń z Bykiem jest trwała i przynosi wiele radości. Byki wszystko robią powoli, są z natury spokojne i cierpliwe. Mija wiele czasu, zanim zdecydują, że na czymś im zależy. Ale kiedy już postanowią w coś zainwestować, pozostaną przy swoim wyborze przez długie lata.

Niełatwo zdobyć zodiakalnego Byka, ale warto się o to postarać. Jest nie tylko doskonałym kochankiem, ale i oddanym partnerem. Najlepiej dobrane znaki: Rak, Koziorożec i Waga.

Zobacz także: Zodiakalny Byk w sypialni. Jakim jest kochankiem?

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Bliźniak potrafi dokonać w swoim życiu rzeczy niemożliwych. Ma upór, który sprawia, że zadania, które są dla innych nie do wykonania, dla niej/niego to błahostka. Bliźnięta są bardzo towarzyskie oraz pewne siebie, co skutkuje szybkim nawiązywaniem nowych kontaktów. To właśnie oni w całym horoskopie są uważani za mistrzów komunikacji. Większość Bliźniaków można też poznać po tym, że często żartują.

Romansują bardzo chętnie, ale trudno je przy sobie zatrzymać. Bliźnięta w miłości cenią sobie niezależność. W sypialni są ciekawskie, chętnie eksperymentują. Według horoskopu partnerskiego do Bliźniąt najbardziej pasują Bliźnięta, Wodnik i Waga.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Raki są bardzo zmienne. Czasami można spotkać je uśmiechnięte, a za parę chwil staną się smutne i bardzo obojętne. Osobę spod tego znaku zodiaku bardzo trudno zrozumieć, dlatego często uważana jest za odludka. Raki są opiekuńcze i współczujące. Zdarza się, że przywiązują się do ludzi zbyt mocno i pragną kontrolować swoich najbliższych. Bywa też tak, że uciekają przed uczuciami i zupełnie nagle zrywają jakąś ważną znajomość.

Raki w uczuciach są romantykami. W sypialni czekają, aż ktoś wykona pierwszy krok i bywają nieśmiałe. Najlepszymi partnerami dla Raka są: Ryby, Skorpion i Byk.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Astronomiczne Lwy lubią być w centrum uwagi. Czują się najlepiej, kiedy są podziwiane przez innych i najczęściej są łase na komplementy. Lwy są entuzjastycznie nastawione do życia i potrafią zaprzyjaźnić się z każdym. Niezależnie od wieku potrafią cieszyć się wszystkim jak dzieci, a ich wiecznie dobry humor jest zaraźliwy. Chętnie udzielają pomocy, ale same są zbyt dumne, by ją przyjąć.

Jest tylko jeden sposób na to, by poderwać Lwa - trzeba potraktować go jak króla lub królową. W sypialni rozpali ogień i łatwo się nie zmęczy. Najlepiej dobrane znaki: Strzelec, Byk i Waga.

Redakcja poleca

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Zodiakalna Panna bardzo lubi mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą. Przepada za ładem i porządkiem. Bardzo dobrze korzysta z przyswojonych informacji, co najlepiej potrafi wykorzystać w pracy - szczególnie tam, gdzie wymagane są zdolności analitycznego myślenia. Woli pracować na własną rękę, ponieważ nie lubi, kiedy ktoś ją ogranicza. Chętnie narzuca sobie dyscyplinę i spisuje długie listy zadań do wykonania.

Panna niechętnie okazuje uczucia i nie jest zbyt namiętna w łóżku. Mimo to wielu ludzi marzy o tym, by mieć partnera lub partnerkę spod tego znaku. Dlaczego? Panny są bardzo opiekuńcze i dają innym poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej dobrane znaki według horoskopu partnerskiego: Byk, Waga i Koziorożec.

Waga (23 września – 22 października)

Osoby spod tego znaku zodiaku wyróżniają się dużą inteligencją i szeroko pojętą wiedzą. Nie oznacza to jednak, że cały czas siedzą z głową w książkach. Gdziekolwiek się nie pojawią, okazują chęć do zabawy i nawiązywania nowych przyjaźni. Wagi są bardzo sprawiedliwe, dlatego trudno jest im się odnaleźć w otaczającej je rzeczywistości. Nie umieją sobie poradzić z tym, że wszyscy wokół ze sobą walczą i rywalizują.

Przez całe życie marzą o idealnej miłości, a jednocześnie starają się chronić swoją niezależność. Mimo to są wymarzonymi kochankami i zostawiają po sobie wspaniałe wspomnienia. Najlepiej dobrane znaki: Bliźnięta, Lew i Strzelec.

Redakcja poleca

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Zodiakalny Skorpion w jednej chwili jest sympatyczny, a za chwilę może być posępny i gburowaty. Dysponuje wielkimi pokładami energii, konsekwentnie dąży do spełnienia swoich pragnień i jest trudny do powstrzymania, kiedy czegoś naprawdę chce. Zależy mu na tym, aby chronić swoich bliskich i się o nich troszczyć, jednak uważa przy tym, że z tego powodu może narzucać im swoje zdanie.

To najbardziej namiętny spośród wszystkich znaków zodiaku. Zarówno w miłości, jak i w sypialni, Skorpiony nie mają sobie pod tym względem równych. Dopasowane znaki: Baran, Byk i Rak.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec posiada bardzo optymistyczne podejście do życia, dlatego jest duszą towarzystwa. Nie przepuści żadnej imprezy. W pracy jest najbardziej kreatywną osobą w zespole i zawsze ma mnóstwo pomysłów. Ten znak zodiaku jest bardzo ambitny - uważa, że tylko ciężka praca może przynieść mu zysk w życiu.

Strzelec w miłości zachowuje się czasem nieodpowiedzialnie, ale oferuje tak intensywne doznania łóżkowe, że wiele osób postanawia dla niego/niej porzucić swoje marzenia o domku z ogródkiem. Najlepiej dobrane znaki: Baran, Lew, i Waga.

Zobacz także: Jak podrywa Strzelec? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Jest stateczny i może dlatego nie lubi zmian. Koziorożec w głębi duszy lubi się bardzo dobrze bawić, jednak impreza musi odbywać się wśród znanych mu osób. Dzięki temu będzie czuć się swobodnie. Wyróżnia się silną osobowością - jeśli na jego drodze pojawiają się jakieś przeciwności losu, na pewno sobie z nimi poradzi.

Do miłości podchodzi poważnie, ale jeśli chodzi o seks - lubi zaszaleć. Najlepiej dopasowane znaki według horoskopu partnerskiego: Byk, Lew i Wodnik.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodniki słyną z tego, że nie lubią rutyny. Siedzenie w miejscu może okazać się dla nich prawdziwą katorgą. Wodnik lubi poczucie wolności, nie znosi ograniczeń w żadnej dziedzinie. Te znaki zodiaku bardzo często są ekscentryczne i nie boją się do tego przyznać. Bywają uparte oraz niecierpliwe.

W miłości Wodnik jest bardzo skryty, a uczucia traktuje z rezerwą. Także w sprawach łóżkowych pozostaje intelektualistą. Najlepiej dobrane znaki: Bliźnięta, Panna i Koziorożec.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Ryby to znak osób o subtelnej wrażliwości, ciepłych i łagodnych. Ryby mają artystyczną duszę, dlatego świetnie sprawdzą się w zawodach wymagających twórczego myślenia. Ich wyobraźnia bywa fascynująca - widzą i czują o wiele więcej niż inni.

W miłości jest to znak, z którym można doświadczyć głębokiego porozumienia - a seks z Rybami to piękne doświadczenie. Najlepiej dobrane znaki: Byk, Rak i Skorpion.

Redakcja poleca

Dopasowanie znaków zodiaku w miłości to nie wszystko. Horoskopy mają duży wpływ na różne strefy naszego życia, również te łóżkowe. Jeśli chodzi o seks - tych 6 par pasuje do siebie najbardziej!

Jakie znaki zodiaku pasują do siebie najbardziej w łóżku?

  • Panna i Wodnik

Obydwa znaki wykazują cechy analityczne, lubią dużo myśleć i w większości przenosi się to na strefy intymne. Panny lubią skupiać się na drobnych szczegółach, które dla innych nie mają żadnego znaczenia. Wodniki potrzebują kogoś, kto otoczy ich opieką. Te dwa znaki świetnie uzupełnią się podczas miłosnych uniesień.

  • Ryby i Rak

Ryby są marzycielami i przez całe życie szukają idealnej miłości. Rak daje oparcie i jest romantycznym kochankiem, który spełni marzenia Ryb o romantycznym i wiernym partnerze. W sypialni z pewnością będziecie świetnie dopasowani!

  • Lew i Waga

Lew to znak, który lubi dominować, dlatego świetnie będzie do niego pasować uległa Waga. Będą sobą zafascynowani i zakochają się w sobie jak nastolatkowie. Z biegiem czasu ich miłość będzie dojrzewać, a oni nie będą chcieli się rozstać.

Zobacz także: 5 rzeczy, dzięki którym zdobędziesz faceta. Robisz je podświadomie

  • Bliźnięta i Koziorożec

Te dwa znaki będą świetnie do siebie pasować. Koziorożec jest odpowiedzialny, praktyczny i bardzo konsekwentny. Te cechy spodobają się Bliźniętom, które lubią podejmować racjonalne działania.

  • Byk i Strzelec

Choć nie jest to może materiał na romantyczną relację, na pewno świetnie dogadają się ze sobą w łóżku. Byk uwielbia zmysłowe przyjemności, a Strzelec kocha przygody - ich romans będzie sposobem na to, by wyrwać się z szarej rzeczywistości.

  • Baran i Skorpion

Baran i Skorpion to bardzo namiętne osobowości, pełne pasji i żądne wrażeń. Prawdopodobnie będą się ze sobą kłócić cały czas, bo każde z nich dąży do dominacji. Ale jakie to ma znaczenie, kiedy spotykają się dwa najbardziej zmysłowe znaki zodiaku? Po każdej awanturze wylądują w łóżku.

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!