Obserwuj w Google News

Jaki jest zodiakalny Strzelec? To jeden z najbardziej aktywnych znaków zodiaku!

3 min. czytania
Aktualizacja 04.07.2022
20.11.2020 12:00
Zareaguj Reakcja

Strzelec to jeden z najbardziej aktywnych znaków zodiaku. Osoby spod znaku Strzelca uwielbiają podejmować się nowych wyzwań. Jak się już za coś wezmą, angażują się w to na 100 procent. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o Strzelcach? Poznaj horoskop opisowy tego znaku zodiaku.

Znak zodiaku Strzelec
fot. Shutterstock

Strzelce są wesołe, szczere i mają w sobie dużo wiary w drugiego człowieka, czy to, czym się aktualnie zajmują. Niestety często też działają pod wpływem impulsu - bez przeanalizowania sytuacji. Jakie są jeszcze cechy charakterystyczne Strzelca?

Zobacz także: Zodiakalny Strzelec w sypialni. Jakim jest kochankiem?

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Osoby spod znaku Strzelca to te urodzone między 22 listopada a 21 grudnia. Strzelec to 9. astrologiczny znak zodiaku. Osoby urodzone pod znakiem Strzelca są dość impulsywne, gwałtowne i rzadko analizują sytuację, zanim podejmą się działań. Zanim pomyślą, zdążą już coś powiedzieć. Są też wiecznymi optymistami, wesołymi osobami. Przebywanie z nimi to sama przyjemność.

Osoba spod znaku Strzelca tryska energią i ciężko jej usiedzieć w jednym miejscu. Strzelce uwielbiają przygody i ryzyko. Lubią sporty ekstremalne, a ich głównym celem jest utrzymywanie wysokiego poziomu adrenaliny we krwi. Są też bardzo towarzyskie i otaczają się liczną grupą przyjaciół. Są to też osoby, które zamiast zakładania rodziny wolą kolejną przygodę. Najlepiej we dwójkę albo z grupą bliskich znajomych.

Strzelec woli emocje i zastrzyk wrażeń od rzeczy materialnych. Jest to znak zodiaku, który stroni od luksusu. Zawsze wybierze wygodę i komfort.

Strzelec – kolor, kamień, kwiat

Żywiołem Strzela jest ogień. Jego kolor to purpurowy. Metal Strzelca to cyna, a jego kamienie to ciemny szafir i topaz. Kwiat Strzelca to fiołek, frezja i szałwia. Z kolei pomyślnym dla niego miesiącem jest grudzień.

Strzelec – choroby

Jak każdy inny znak zodiaku, tak i Strzelec powinien zadbać o siebie pod pewnymi względami. Osoby spod znaku Strzelca narażone są na choroby gardła. Są także podatne na liczne rany, infekcje. Zdarzają im się też choroby tarczycy. Strzelce lubią też dobrze zjeść, więc powinny dbać o to, aby nie popaść w otyłość, która może skutkować chorobami układu krążenia. Ze względu na aktywny tryb życia Strzelce jak nikt inny narażone są na upadki, złamania - powinny dbać o swoje mięśnie, stawy i kości. 

Redakcja poleca

Strzelec w związkach z innymi znakami zodiaku

Mimo tego, że Strzelec jest aktywny i uwielbia towarzystwo, ciężko zdobyć jego zaufanie. Początkowo bowiem kryje on swoje uczucia i emocje. Jeżeli już jednak zdobędzie się jego serce, trudno o wierniejszego i bardziej oddanego partnera.

Pani Strzelec kocha życie, jest towarzyska, wesoła. Szuka mężczyzny, który będzie się dobrze prezentował, ale też podpasuje jej towarzystwu. Jest ona twardo stąpającą po ziemi kobietą, dlatego też szuka konkretnego faceta.

Z kolei pan Strzelec ceni sobie swobodę. Uwielbia wyzwania i przygody, dlatego ciężko mu się przywiązać do osoby, czy do miejsca. Od swojej partnerki oczekuje zrozumienia tego i dużej dozy niezależności.

Jakie znaki zodiakalne są najlepsze dla Strzelca? To Lew i Baran, z którymi Strzelec tworzy trygon ognisty.

Zobacz także: Jak podrywa Strzelec? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Jaka praca jest najlepsza dla Strzelca?

Strzelec to doskonały pracownik! Oddany, sumienny, skuteczny i szybki. Angażuje się, ale oczekuje też za to zaangażowanie odpowiedniej zapłaty. Jest lubiany w pracy, pomocny i ma doskonałą intuicję. Umie też rozdzielić życie prywatne od zawodowego. 

Jaka jest najlepsza praca dla Strzelca? Sprawdzi się on w zawodach:

  • prawnik,
  • lekarz, 
  • sportowiec,
  • wydawca,
  • tłumacz,
  • sędzia.

Sławne Strzelce

Wśród znanych osób jest wiele Strzelców. Najpopularniejsze to: Józef Piłsudski, Winston Churchill, Maryla Rodowicz, Kim Basinger, Brad Pitt czy Krystyna Janda.

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę