Zamknij

Rozpoczyna się chiński Nowy Rok. Sprawdź, co czeka poszczególne znaki zodiaku

31.01.2022 09:25

1 lutego 2022 roku rozpocznie się chiński rok Tygrysa. Przekonaj się, czy będzie dla ciebie dobry - poznaj horoskop dla swojego znaku zodiaku.

Horoskop chiński 2022
fot. Shutterstock

Chiński Nowy Rok jest obchodzony na całym świecie. Na terenie Azji łączy się go ze Świętem Wiosny (春节 – chūnjié). Zastanawiasz się, czego możesz się spodziewać? Poznaj swój chiński horoskop na 2022 rok.

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najmniej czuli. Zachowują się ozięble

Chiński Nowy Rok 2022 - Rok Tygrysa

Rok Tygrysa rozpoczyna się 1 lutego 2022 roku i będzie trwał do 21 stycznia 2023 roku. Chińczycy powiązali go z żywiołem Wody i nazwali rokiem Wodnego Tygrysa Yang. W najbliższych miesiącach warto otaczać się kolorem niebieskim, zielonym, czerwonym i żółtym. Szczęśliwą cyfrą będzie 7.

Jak sprawdzić, co czeka nas w roku Tygrysa? Poznaj chińskie znaki zodiaku i przeczytaj swój horoskop na nadchodzący czas.

Horoskop chiński na 2022 rok

Chińskie znaki zodiaku opierają się na kalendarzu księżycowym i z tego powodu ich cykle liczone są w latach, a nie w miesiącach. Według legendy przed odejściem ze świata Budda zwołał do siebie zwierzęta. Na jego wezwanie odpowiedziało 12 gatunków, a on uczynił każde zwierzę patronem chińskiego roku. Były to Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. 2021 rok lunarny nazywaliśmy rokiem Bawoła, a za 12 miesięcy Chińczycy zaczną świętować nadejście roku Królika.

Każde chińskie zwierzę w horoskopie ma przypisany charakter. Tygrys wyróżnia się odwagą i niezależnością, ale bywa też próżny i ma tendencję do egoistycznych zachowań. Jeśli nie postępuje w sposób lojalny wobec innych, potrafi zachowywać się w nieprzewidywalny sposób.

Element żywiołu Wody, który jest związany z emocjami, w chińskim roku Tygrysa ma wesprzeć zwierzę w budowaniu trwałych relacji i bliskich więzi opartych na zaangażowaniu. W niektórych sytuacjach będziemy mogli zainspirować się niezależnością i siłą tego zwierzęcia, ale w innych nauczymy się świadomie rezygnować z własnej dumy na rzecz miłości i przyjaźni.

Chcesz wiedzieć, co spotka cię w roku Wodnego Tygrysa Yang? Przeczytaj swój horoskop chiński na 2022 rok.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?