Zamknij

Retrogradacja Merkurego we wrześniu 2022 roku. Przed nami znienawidzone zjawisko astrologiczne

06.09.2022 13:16

Retrogradacja Merkurego to zjawisko, które od 9 września do 2 października 2022 roku będzie utrudniać nam codzienne życie. Sprawdź, na co warto się przygotować.

Kobieta
fot. Shutterstock

Nie lubisz czuć, że stoisz w miejscu? Kiedy wszystko musi się zatrzymać, czujesz się wyprowadzony z równowagi? Nie masz zbytniej ochoty na powroty do przeszłości i odnawianie kontaktu z eks? W takim razie Merkury w retrogradacji w najbliższym czasie wiele razy zepsuje ci humor.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najbardziej niecierpliwe w miłości. Wywierają presję na innych

Retrogradacja Merkurego we wrześniu 2022 roku

Retrogradacja Merkurego to najbardziej znienawidzone zjawisko astrologiczne. Już w starożytności wierzono, że Merkury wywiera silny wpływ na komunikację na Ziemi. Gdy planeta znajduje się w ruchu wstecznym, odczuwamy to niemal na każdym kroku.

Co kilka miesięcy miewamy przez to trudności w komunikacji - nasze wiadomości nie docierają do adresatów, pojawiają się awarie czy brak połączenia z siecią, a my sami nie jesteśmy w stanie porozumieć się z bliskimi. Nagle zaczynamy mieć problemy ze sformułowaniem najprostszych wypowiedzi. Przekazujemy zupełnie nie to, co pragnęliśmy wyrazić.

Dodatkowym problemem jest to, że podczas retrogradacji Merkurego wszyscy zyskujemy szansę na powrót do nierozwiązanych spraw z przeszłości. Nie wszyscy mają na to ochotę... Mimo to musimy być przygotowani na niespodziewane spotkania, trudne rozmowy albo nagłe wyznania. Warto mieć się na baczności, by nie popełnić błędu.

To zjawisko wywrze wpływ na nasze związki. Jak sobie radzić z retrogradacją Merkurego?

Retrogradacja Merkurego w nadchodzącym czasie wystąpi na tle gwiazdozbiorów Wagi i Panny. Zobacz, jakich zachowań teraz unikać.

1. Wyrażanie frustracji

W ciągu kilku najbliższych tygodni możemy mieć wrażenie, że w naszych relacjach jest zbyt wiele niewypowiedzianych słów. Zapragniemy poinformować o czymś swoich bliskich, ale nie będziemy wiedzieli, jak mamy to zrobić. Postanowimy milczeć, co doprowadzi do tego, że poczujemy się jak w klatce. Jest to jednak o wiele lepsze rozwiązanie, niż naciskanie na rozmowę, która może się skończyć awanturą. Jeśli nie musimy teraz o czymś mówić, lepiej, byśmy przeczekali ten trudny czas.

2. Uciekanie w świat marzeń

Wpływ zodiakalnej Wagi nie będzie dla nas zbyt wspierający, gdy powrócą relacje miłosne z przeszłości. Osoby spod tego znaku mają bowiem tendencję do przesadnego fantazjowania i nieustannie idealizują obiekt swoich westchnień - nawet jeśli wiele razy czuły się przez niego zawiedzione. Retrogradacja Merkurego to nie jest odpowiedni czas na to, by dawać komuś drugą szansę. Prawdopodobnie popełni ten sam błąd, a na dodatek wcale za to nie przeprosi. Nie powinniśmy teraz snuć pięknych wizji na temat przyszłości i wyobrażać sobie, że ktoś się zmienił.

3. Nadwrażliwość

W najbliższym czasie nie warto brać niczego do siebie. Zamiast obwiniać się o wszystkie niepowodzenia, mamy prawo z pełnym przekonaniem uznać, że na część sytuacji tak naprawdę nie mieliśmy wpływu. Nawet jeśli popełniliśmy jakiś błąd, możemy być pewni, że podczas retrogradacji Merkurego robi to wiele innych osób. Jeśli poczujemy, że rzeczywistość nas przytłacza i czujemy się zestresowani, powinniśmy spędzić czas na łonie natury. W najbliższych dniach warto też unikać urządzeń, które emitują niebieskie światło.

Zobacz także: Mężczyźni spod tych znaków zodiaku chcą żyć spontanicznie. Nie składają partnerce obietnic na przyszłość

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?