Obserwuj w Google News

Jaki jest zodiakalny Rak? Poznaj charakter osób urodzonych między 21 czerwca a 22 lipca

3 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2023
19.11.2020 12:00
Zareaguj Reakcja

Raki są najczęściej miłe, towarzyskie, opiekuńcze i sympatyczne. Ale jeśli nadepniesz im na odcisk, potrafią być złośliwe i humorzaste. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o osobach spod znaku Raka? Zobacz!

Znak zodiaku Rak
fot. Shutterstock

Raki to osoby urodzone między 21 czerwca a 22 lipca. Są miłe, sympatyczne i bardzo towarzyskie. Brzmi świetnie, prawda? Jednak trzeba też na nie uważać. Kiedy coś im się nie spodoba, potrafią być kapryśne, złośliwe i szybko się niecierpliwią.

Zobacz także: Jak zdobyć zodiakalnego Raka? To prostsze, niż ci się wydaje!

Znak zodiaku Rak - charakterystyka. Jaki jest Rak?

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Osoby spod znaku Raka charakteryzują się zmiennością nastrojów, która na dłuższą metę potrafi być męcząca także dla nich. Raki potrafią być humorzaste, ale na ogół są to ciepłe, przyjazne i opiekuńcze osoby.

Największą wartością dla Raków jest rodzina. Opiekują się one bliskimi i są bardzo pomocne. Są też na tyle towarzyskie, że łatwo zawierają nowe znajomości. Dla swoich przyjaciół skoczą w ogień. Raki lubią stabilizację i bezpieczeństwo – dlatego też łatwo przywiązują się do ludzi i miejsc. Ciężko znoszą zmiany.

Osoby o tym znaku zodiaku dobrze zorganizowane. Lubią planować i muszą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, dlatego doskonale nadają się do organizacji wszelkich przedsięwzięć. Raki są wyważone, empatyczne i logicznie myślą. Są lojalne, można na nich liczyć. Troszczą się o innych, pomagają, ale też często ulegają manipulacjom – łatwo je wykorzystać.

Raki źle znoszą krytykę, ale same uwielbiają wytykać błędy innym. To osoby, które lubią być komplementowane. Kiedy jednak ktoś im wypomina słabości lub porażki, stają się aroganckie i nieznośne. W takich momentach mogą uchodzić za odludków. I na tym też polega ich zmienność – jednego dnia są „do rany przyłóż”, a drugiego prowadzą z kimś wojnę albo zupełnie wycofują się ze znajomości.

Rak – kolor, kamień, kwiat

Żywiołem Raka jest woda, a kolorem srebro. Kamienie Raka to szmaragd, perła, opal i kamień księżycowy. Sprzyjający okres dla Raka to lato.

Zobacz także:  Z kim powinieneś pójść na randkę? Znaki zodiaku określają zgodność waszych charakterów

Rak – choroby

Osoby spod znaku Raka powinny szczególnie zadbać o okolice brzucha i piersi. Kobiety Raki mają tendencję do tworzenia się torbieli i włókniaków piersi. Powinny zatem wykonywać regularne badania piersi, aby zapobiegać też poważniejszym chorobom.

Raki często cierpią na choroby układu pokarmowego. Powinny szczególnie uważać na zatrucia i choroby żołądka. Muszą też pamiętać o dbaniu o swoje zdrowie psychiczne – Raki są emocjonalne i przez to mogą narażać się na duży stres. Ten zdarza im się zajadać i zwalczać dużym apetytem, co w konsekwencji prowadzi do nadwyrężenia układu pokarmowego albo otyłości.

Redakcja poleca

Rak w związkach z innymi znakami zodiaku

Rak to wierny znak zodiaku, który ceni sobie stabilizację i bezpieczeństwo. Nie w głowie mu flirty – jest szczery, lojalny i wierny drugiej osobie, i tego samego oczekuje od niej. Niestety bywa też zazdrosny.

Rak ceni sobie zaangażowanie, a dla drugiej osoby jest w stanie poświęcić wszystko. Jest wyrozumiały, choć do czasu. Lubi konkrety, nie lubi owijania w bawełnę i na tym chce budować swój związek.

Idealny znak zodiaku dla Raka to Skorpion i Ryby. Raki powinny unikać relacji z Koziorożcem, Baranem i Wagą.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Raka. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Jaka praca jest najlepsza dla Raka?

Raki to osoby bardzo obowiązkowe i terminowe. Logicznie myślą i uwielbiają analizować różne sprawy. Są to osoby, które nie boją się wyzwań. Rak angażuje się w swoją pracę, kiedy w nią uwierzy. Jeżeli pracodawca go zmotywuje, będzie miał fantastycznego pracownika.

Jaka jest najlepsza praca dla Raka?

  • historyk,
  • archiwista,
  • architekt ogrodów,
  • szef kuchni,
  • ekolog,
  • nauczyciel.

Sławne Raki

Wśród znanych osób jest wiele Raków. Najpopularniejsze Raki to: Carlos Santana, Tom Cruise, Pamela Anderson, Marcin Prokop, Mike Tyson, Paweł Kukiz, Sylvester Stallone, Meryl Streep i Nelson Mandela.

Zobacz także:  Co żywioły mówią o waszym związku? Może się okazać, że nie jesteście dobrze dopasowani 

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!