Obserwuj w Google News

Czy zodiakalna Panna rzeczywiście jest oszczędna, zorganizowana i skromna? Poznaj horoskop opisowy tego znaku zodiaku

3 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2023
19.11.2020 14:00
Zareaguj Reakcja

Panna to bardzo wyjątkowy znak zodiaku. Można odnieść wrażenie, że powstało wiele mitów na temat zodiakalnej Panny. Jaka jest naprawdę? To przede wszystkim ktoś zorganizowany, przyjacielski i oddany pracy. Co jeszcze można powiedzieć o zodiakalnej Pannie? Przekonajcie się sami!

Znak zodiaku Panna
fot. Shutterstock

Panny to osoby urodzone między 24 sierpnia a 23 września. Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo wyważone – rozsądnie podchodzą do życia i lubią sobie wszystko zaplanować. Panny cenione są za swój profesjonalizm i bezinteresowność. Jakimi cechami jeszcze się charakteryzują? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Zobacz także:  Jak podrywa Panna? Po czym poznać, że mu się podobasz

Zodiakalna Panna - charakterystyka. Jaka jest Panna?

Panna (24 sierpnia – 23 września)

Panny są oszczędne, skromne i zorganizowane. Są także systematyczne i dają z siebie bardzo dużo. Panny są profesjonalne, dokładne, a czasami wręcz drobiazgowe. I choć podchodzą do życia zadaniowo i lubią rozwiązywać dany problem od razu, ciężko przekonać je do zmiany zdania na jakiś temat.

Osoby spod znaku Panny nie obnoszą się z pieniędzmi i nie lubią otaczać się luksusowymi przedmiotami. Są też bardzo bezpośrednie – jeżeli coś leży im na sercu, od razu to mówią. Przez to mogą generować konflikty i uchodzić za osoby, które wszystko krytykują.

Panny otaczają się niewielkim gronem przyjaciół – wynika to z tego, że są dość nieśmiałe i nie dopuszczają do siebie ludzi. Potrafią być też małomówne. Kiedy jednak już kogoś poznają, są bardzo towarzyskie i wygadane.

Panna – kolor, kamień, kwiat

Żywiołem Panny jest Ziemia. Kolor tego znaku zodiaku to żółty, brązowy i zielony. Kamień Panny to krzemień. Z kolei kwiatem idealnym dla Panny jest jaśmin i hiacynt. Metalem Panny jest platyna, a szczęśliwy miesiąc tego znaku zodiaku to wrzesień.

Panna – choroby

Osoby spod znaku Panny powinny szczególnie dbać o układ pokarmowy oraz oddechowy. Mają one tendencję do zatruć pokarmowych, ale też są podatne na nadciśnienie tętnicze. Panny często zmagają się z problemami tarczycy i z… łysieniem! Powinny także zadbać o swoje zdrowie psychiczne – łatwo u nich o nadwrażliwość, załamania nerwowe i bezsenność.

Redakcja poleca

Panna w związkach z innymi znakami zodiaku

Panna w relacjach międzyludzkich wymaga cierpliwości – zanim otworzy się na drugą osobę, musi minąć trochę czasu. Poza tym Panny stawiają na konkrety i tego samego oczekują od partnera. Interesują ich poważne znajomości, a nie przelotne flirty. Osoby spod znaku Panny są bardzo opiekuńcze i można im zaufać.

Pani Panna jest bardzo odpowiedzialna i nie w głowie jej liczne romanse. Kiedy się zakocha, to na zabój. Z kolei pan Panna imponuje inteligencją, ale lubi też flirtować. Dlatego tak wielu mężczyzn spod tego znaku zodiaku to single.

Zodiakalna Panna stworzy dobry związek z Koziorożcem i Bykiem. Lepiej, aby darowała sobie próbę stworzenia relacji z Rybami, Strzelcem i Bliźniętami.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Panny. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Jaka praca jest najlepsza dla Panny?

Osoba spod znaku Panny jest energiczna i optymistycznie podchodząca do każdego nowego dnia i wyzwań. Panny są rozważne, dokładne i można na nie liczyć. Nie pozostawiają niedokończonej pracy, są poukładane, ale też żądne wiedzy. Przez to, że Panny same są zorganizowane, ciężko im pracować pod okiem kogoś chaotycznego i lubiącego zmiany.

Idealne zawody dla Panny to:

  • redaktor,
  • weterynarz,
  • nauczyciel,
  • adwokat,
  • księgowy,
  • technik.

Sławne Panny

Wśród znanych osób jest wiele Panien. Najpopularniejsze Panny to: Michael Jackson, Freddie Mercury, Sophia Loren, Katarzyna Nosowska, Agatha Christie, Paulo Coelho, Stephen King, Cameron Diaz, Sean Connery.

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!