Jaka jest numerologiczna 9? Poznaj charakterystykę numerologicznej Dziewiątki!

09.01.2020 12:00

Numerologiczna 9 to jedna z najbardziej empatycznych i wrażliwych na krzywdę osób. To też emocjonalna osoba, która lubi pomagać innym i dobro bliskich przekłada nad swoje. Jaka jeszcze jest numerologiczna Dziewiątka? Poznaj jej charakterystykę.

Numerologia
fot. Shutterstock

Numerologiczna Dziewiątka to jedna z najbardziej opiekuńczych i empatycznych liczb w numerologii. Osoby "Dziewiątki" są nastawione na to, żeby opiekować się innymi - szczególnie słabszymi. Zrobi wszystko, aby wspomóc potrzebujących. Numerologiczna 9 jest wrażliwa i do wielu rzeczy podchodzi emocjonalnie. Umie wczuć się w sytuację innych i jest bardzo życzliwa.

"Dziewiątka" to sympatyczna osoba, która podchodzi do każdego z miłym nastawieniem. Nikomu nie życzy źle, uwielbia przebywać z ludźmi. Przez swoją dobroć często pada też ofiarą manipulantów. Bardzo łatwo na nią wpłynąć. Niestety nie zawsze kończy się to dla niej dobrze. Numerologiczna 9 powinna starannie dobierać towarzystwo, gdyż czasem przez swoją uległość może wiele stracić. Może zostać wykorzystana, a to też może nastawić ją wrogo wobec ludzi, wobec których zwykle była bardzo życzliwa i lojalna.

Numerologiczna 9 - charakterystyka

Numerologiczna 9 stawia na rozwój osobisty. Wiele czasu poświęca na zadbanie o zdrowie psychiczne i higienę umysłu. Bardzo dużo czyta w tej materii i pogłębia wiedzę na temat samodoskonalenia. Niektórzy twierdzą nawet, że do tego stopnia udoskonala swoją "duchowość", że może nawet przejawiać zdolności parapsychiczne. Inni z kolei uważają, że to kwestia wybitnej intuicji.

"Dziewiątka" nie boi się wyzwań, lubi też nowe zadania. Do wszystkich zadań podchodzi z dużą ekscytacją, którą zaraża też innych. Co więcej, jeżeli w jej otoczeniu znajdą się osoby nieradzące sobie z nowymi wyzwaniami, bardzo chętnie im pomoże. Wszystko przez to, że "Dziewiątka" uwielbia pomagać innym i traktuje to jako swoją życiową misję.

Osoby, która są numerologicznymi 9, nie godzą się na krzywdę innych. Nie rozumieją, jak ludzie mogą sobie nawzajem źle życzyć lub działać na szkodę innych. W takich chwilach "Dziewiątka" od razu staje po stronie słabszej osoby albo stara się zażegnać spory. Jest to też osoba bardzo uczciwa. Sprawiedliwość stawia na pierwszym miejscu i często też na tym traci, bo przecież nie wszyscy tacy są.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie stworzą udanego związku. Jesteście na liście?

Symbolizm Dziewiątki

Numerologiczna Dziewiątka jest sympatyczna, pomocna, empatyczna. Niestety nie jest zbyt stała w uczuciach. Jest urodzonym romantykiem, których chodzi z głową w chmurach. To wieczny marzyciel, który potrzebuje uczucia na bardzo zaawansowanym duchowo poziomie. Potrzebuje związku, który nie będzie zbyt przyziemny. Chce też być wiecznie uwodzona.

Jaką symbolikę niesie za sobą numerologiczna 9? To przede wszystkim duchowość, którą "Dziewiątka" chce przekazywać dalej. Chce uczyć innych takiego samego podejścia do życia.

Słowa kluczowe: ideał, uniwersalność, służenie innym, wolność, otwartość

Podstawowy symbol: idealizm

Podstawowa działalność: nauczyciel

Zobowiązania karmiczne: służenie bliźnim i nauczanie tolerancji

Osobiste wyzwanie: wyciszenie swojego temperamentu

Powiązania z astrologią: Strzelec

Powiązania z tarotem: Pustelnik

Ciało niebieskie: Neptun

Kamień: fluoryt, kwarc dymny

Cechy pozytywne: idealizm, wielkoduszność, szlachetność, altruizm, żywiołowość, odwaga, brak uprzedzeń, energia, bystry umysł, szczerość, potrzeba wolności, powołanie do pracy społecznej, dobrotliwość, wyrozumiałość, romantyczność, namiętność, wysokie morale, nieskrępowanie, aktywność, uczciwość, intuicja oraz jasnowidzenie.

Cechy negatywne: brak tolerancji dla cudzych wad, egzaltacja, władczość, wyniosłość, neurotyczne skłonności, fatalizm, egocentryzm i egoizm, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, agresywność, nadmierny temperament, wybuchowość, niecierpliwość, konfliktowość, użalanie się nad sobą, nadmierny sentymentalizm, niezadowolenie, niestabilność intelektualna.

Znane numerologiczne 9

Carl Jung, Mikołaj Kopernik, Antoine de Saint-Exupéry, Elvis Presley, Alicia Keys, Adele, Chuck Norris, Bob Marley, Matka Teresa, Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Jim Carrey, Harrison Ford.

loader

Wydaje ci się, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z tym, jaki jesteś naprawdę? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, do którego znaku pasujesz najbardziej!

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?