Jaka jest numerologiczna 7? Poznaj charakterystykę numerologicznej Siódemki!

14.01.2020 08:46

Numerologiczna 7 to zagadkowa cyfra. Jej życie polega na wiecznym poszukiwaniu odpowiedzi na trudne pytania. Przy okazji taka osoba jest perfekcjonistą i nie pozwala sobie na błędy. Jaka jest numerologiczna Siódemka? Poznaj charakterystykę tej cyfry.

Numerologia
fot. Shutterstock

Numerologiczna 7 skupia osoby, które przede wszystkim poszukują odpowiedzi na pytania o naturę człowieka, świata czy Boga. Osoby, których numerem jest 7, analizują to, co je otacza. Zastanawiają się nad wieloma rzeczami i rozkładają je na czynniki pierwsze. Jest to także osoba, która musi wszystko zrobić perfekcyjnie i będzie powtarzać pewne czynności dotąd aż osiągnie mistrzostwo.

Numerologiczne Siódemki skupiają się przede wszystkim na sobie. Dążą do ideału tak wytrwale, że przy tym zapominają o innych ludziach. Przy okazji stawiają na samodoskonalenie. Są inteligentne, uwielbiają poszerzać wiedzę. Mnóstwo rzeczy analizują, rozmyślają nad nimi i są do tego wszystkiego cierpliwe. To pozwala im wyciągać interesujące wnioski.

Jaka jeszcze jest numerologiczna 7? Poznaj jej szczegółową charakterystykę.

Numerologiczna 7 - charakterystyka

Numerologiczna 7 szuka sposobu na to, aby być szanowaną i docenianą przez innych. Nie lubi krytyki i ciężko ją znosi. To perfekcyjna numerologiczna cyfra. Nie wyobraża sobie, że mogłaby robić coś źle. Warto też pamiętać o tym, że "Siódemka" lubi się śmiertelnie obrazić. Jeśli jej coś wytkniesz, będzie próbowała za wszelką cenę udowodnić, że nie masz racji. W dodatku bardzo długo będzie się na ciebie boczyć.

Wydawać by się mogło, że numerologiczna Siódemka jest bardzo pewna siebie. W końcu brnie po trupach do celu. Nie zachowuje się tak jedynie w pracy, gdzie umie zachować umiar. Jednak tak naprawdę "Siódemki" są bardzo wrażliwe. Pod przykrywką "twardości" kryją się ich liczne kompleksy. Jednak nigdy głośno o nich nie usłyszysz.

"Siódemka" ma dużo czasu na analizowanie świata i wiele rzeczy udaje jej się dostrzec. I choć jedynie dąży ona za intuicją, wiele osób twierdzi, że wykazuje zdolności parapsychiczne. Chodzi jednak o to, że dobrze przewiduje ona ludzkie zachowania i pewne sytuacje potrafi ocenić na wyrost. Widzi sporo w dalekiej perspektywie i to też sprawia, że umie podjąć trafne decyzje.

Życie z numerologiczną 7 może być trudne. Jako osoba, która skupia się na samodoskonaleniu i odkrywaniu tajemnic świata, jest ona dość dużym indywidualistą. Lubi pustelniczy tryb życia, a to nie sprzyja tworzeniu relacji międzyludzkich.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie stworzą udanego związku. Jesteście na liście?

Symbolizm Siódemki

Numerologiczna Siódemka symbolizuje wiedzę, inteligencję i tajemnicę. Siódemka skupia się na wnętrzu i duchowości. Ta cyfra kojarzy się wyłącznie z odkrywaniem natury człowieka, świata i Boga.

Słowa kluczowe: wiedza, wiara, sekret, kontemplacja, intelekt

Podstawowy symbol: Duchowość

Podstawowa działalność: poszukiwacz

Zobowiązania karmiczne: rozwijanie nauk duchowych i przedstawianie ludziom swojej filozofii życia

Osobiste wyzwanie: nauka wyrażania własnych myśli w taki sposób, by były zrozumiałe

Powiązania z astrologią: Rak

Powiązania z tarotem: Rydwan

Ciało niebieskie: Saturn

Kamień: kryształ górski, ametyst

Cechy pozytywne: bardzo głęboka duchowość, szlachetność, elegancja, działanie z rezerwą, logika, zmysł obserwacji, pilność, selektywność, indywidualizm, mistycyzm, intuicyjność, marzycielstwo, łatwość medytacji, rozwinięty intelekt, skupienie, delikatność, powaga, analityczny umysł, racjonalizm, dociekliwość, natura badacza, perfekcjonizm, potrzeba niezależności, spostrzegawczość.

Cechy negatywne: izolowanie się, beznamiętność, egoizm, melancholia, depresyjność, skłonności do nerwicy, zachowania prowadzące do autodestrukcji, ograniczanie własnych możliwości, samotność, problemy adaptacyjne, pesymizm, posępne zachowanie, oziębłość uczuciowa.

Znane numerologiczne 7

Edgar Allan Poe, Greta Garbo, Fryderyk Nietzsche, Voltaire, Marylin Monroe, Fiodor Dostojewski, Muhammad Ali, Księżna Diana, Natalie Portman, Naomi Watts, Bruce Lee, Julia Roberts, Al Pacino, Leonardo Di Caprio, Stephen Hawking, Mel Gibson, Johnny Depp.

loader

Wydaje ci się, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z tym, jaki jesteś naprawdę? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, do którego znaku pasujesz najbardziej!

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?