Jaka jest numerologiczna 6? Poznaj charakterystykę numerologicznej Szóstki!

14.01.2020 10:00

Jeżeli jesteś numerologiczną 6, osoby w twoim towarzystwie mogą liczyć na to, że zadbasz o dobrą atmosferę w grupie i w dodatku wprowadzisz do niej spokój i harmonię. Ponadto zwykle bierzesz pod uwagę głównie ich dobro, a swój interes pozostawiasz na drugim miejscu. Jakie jeszcze są "Szóstki"? Sprawdź ich charakterystykę.

Numerologia
fot. Shutterstock

Numerologiczna 6 ma szereg zalet, które doceniane są w towarzystwie. To przede wszystkim głos rozsądku i rozwagi. Osoby, które są "Szóstką", są bardzo poukładane, a w ich życiu nie ma miejsca na przypadek. Numerologiczne Szóstki są świetne wychowane, kulturalne, dbają też o dobrą atmosferę w grupie.

"Szóstka" to osoba, która uwielbia zajmować się innymi. Swój wolny czas uwielbia poświęcać na wspieranie innych - chętnie ich wysłucha i doradzi, jeśli tylko będzie umiała. Numerologiczne 6 to osoby, które zawsze przekładają dobro innych nad swoje. Często przy tym zapominają, że czasem też powinny zadbać o własny interes. 

Numerologiczne Szóstki są też osobami, które na pierwszym miejscu stawiają rodzinę. Troszczą się o nią, darzą ogromnym uczuciem i w zamian oczekują tego samego. Chcą być kochane, dlatego też same dzielą się tak dużymi pokładami ciepłych uczuć. Nie radzą sobie też z ewentualną zdradą - nie są na nią przygotowane i kiedy im się przytrafi - nie potrafią sobie z nią poradzić.

Numerologiczna 6 - charakterystyka

Numerologiczna 6 to doskonały i bardzo lojalny kompan. Nie pozwala sobie na plotkowanie i obgadywanie kogoś za plecami. "Szóstka" uwielbia żyć w harmonii z otoczeniem. Lubi stabilność, podejmuje wyłącznie przemyślane decyzje.

"Szóstka" ma też jednak wiele wad, które widzą jej bliscy. Za wszelką cenę unika konfliktów, problemów, ale też walczenia o swoje. Wszystko byle nie skrzywdzić nikogo wokół. W obliczu tego każda "Szóstka" powinna obrać sobie za cel wzmacnianie własnej pewności siebie - szczególnie jeśli chodzi o realizowanie własnych celów.

Wśród największych zalet numerologicznych 6 wymienia się dbałość o ognisko domowe, stawianie rodziny na pierwszym miejscu. "Szóstki" wspierają innych, są też bardzo szlachetne. W dodatku są także duszami towarzystwa i chętnie organizują huczne imprezy. Przy tym wszystkim same bawią się nie najlepiej, gdyż chcą zadbać o każdego zaproszonego przez siebie gościa.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie stworzą udanego związku. Jesteście na liście?

Symbolizm Szóstki

Numerologiczna Szóstka to uosobienie opiekuńczości. Jest osobą współczującą i kieruje się w życiu dobrem innych. Najważniejsze dla niej jest pomaganie i tak właśnie postępuje w życiu. Jakie są symbole numerologicznej 6?

Słowa kluczowe: miłość, odpowiedzialność, harmonia, opieka, rodzina

Podstawowy symbol: idealizm

Podstawowa działalność: opiekun

Zobowiązania karmiczne: opieka nad innymi

Osobiste wyzwanie: nauka asertywności oraz większej pewności w dążeniu do realizacji własnych celów

Powiązania z astrologią: Bliźnięta

Powiązania z tarotem: Kochankowie

Ciało niebieskie: Wenus

Kamień: agat, opal

Cechy pozytywne: zrównoważenie, towarzyskość, dominacja uczuć, uczciwość, ofiarność i poświęcenie dla najbliższych, rozwaga i roztropność, prostolinijność, harmonijna współpraca z innymi, łatwość przystosowania, miłość, wielkoduszność, odpowiedzialność, powaga, zdolności artystyczne, wrażliwość.

Cechy negatywne: nieczułość, unikanie trudnych zadań, zachłanność, pesymizm, pozwala się wykorzystywać innym ludziom, lenistwo, pasywność, komplikowanie życia wyimaginowanymi kłopotami, obsesyjność, hipochondria, przedkłada interes innych ludzi ponad swój (chorobliwie), stara się kontrolować ukochaną osobę.

Znane numerologiczne 6

Aleksander Dumas, Stevie Wonder, Tomasz Edison, Lenin, Jessica Alba, Britney Spears, Sylvester Stallone, James Brown, Ben Affleck, Robert De Niro, Eddie Murphy, Galileo Galilei, Albert Einstein, Stephen King, John Lennon, Robert Pattinson, Michael Jackson.

loader

Wydaje ci się, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z tym, jaki jesteś naprawdę? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, do którego znaku pasujesz najbardziej!

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?