Jaka jest numerologiczna 5? Poznaj charakterystykę numerologicznej Piątki!

14.01.2020 10:21

Jeżeli jesteś numerologiczną 5, jesteś najbardziej żywiołową cyfrą ze wszystkich występujących w numerologii! Masz liczne zainteresowania, wiele rzeczy cię ciekawi i ekscytuje. Chcesz poznawać świat, a osoby wokół zastanawiają się, jak ty to robisz, że funkcjonujesz na tak wysokich obrotach. Jakie jeszcze są numerologiczne 5? Sprawdź to!

Numerologiczna 5
fot. Shutterstock

Wygląda na to, że numerologiczna 5 ma nie tylko niezły temperament, ale też wiele świetnych pomysłów i motywacji do tego, żeby je realizować. "Piątki" uwielbiają zmiany, nie boją się ich wprowadzać i często też dzięki nim rewolucjonizują swoje życie. Są to osoby inteligentne, ale też te o niezwykłej intuicji i spostrzegawczości.

Numerologiczne 5 to także osoby niezależne. Nie lubią się podporządkowywać i cenią sobie dużą wolność. Często też idzie z tym w parze brak cierpliwości i impulsywność. Jakie jeszcze są numerologiczne 5 i jak radzą sobie w relacja z osobami o innych cyfrach z numerologii?

Numerologiczna 5 - charakterystyka

Numerologiczna 5 to osoba o mocnym charakterze, chętna do zmian i przy tym nie nadająca się do rutynowej pracy. Potrzebuje ciągłych wyzwań i wiecznej adrenaliny. Nic dziwnego, że lubi przygody i ryzyko.

Jeżeli numerologiczna Piątka jest skazana na rutynową pracę, lokuje swoją energię w uprawianie różnych sportów. W ten sposób może się "wyżyć" i poznać coś nowego. A jak wiemy potrzeba poznawania ciągle jej towarzyszy. Piątki nie mogą się nudzić, bo zaczynają myśleć o złych rzeczach i łatwo popadają w depresję. Co ciekawe, wystarczy jeden pozytywny bodziec, aby z tej depresji wyszły.

Numerologiczna 5 osiągnie spełnienie, jeśli będzie podróżować. To osoba, której przeznaczeniem jest ciągła zmiana miejsca i poznawanie nowego. Numerologiczne Piątki nie boją się nowości i wyzwań. Nie lubią być kontrolowane i ograniczane.

Z podróżowaniem wiąże się też fakt, że numerologiczna 5 ma łatwość nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Łatwo się z nią rozmawia, uwielbia poznawać nowych ludzi, poszerzać horyzonty i sprawdzać się na nieznanym gruncie. Nowe kultury ją fascynują, a języki nie są dla niej żadnym ograniczeniem. Osoba, której numerem jest 5, powinna pracować w miejscu, które zapewni jej odpowiednią ilość wyzwań, przygód i przy okazji pozwoli otaczać się ludźmi z podobnymi zainteresowaniami.

Warto pamiętać, że mimo chęci przygód i wielu zainteresowań, numerologiczna Piątka to świetny kompan na życie. Jest to osoba, z którą da się porozmawiać na każdy temat. Zapewni ci rozrywkę, wysłucha, jak trzeba i zaraz bakcylem do ciekawych rzeczy. Jest to jednak w gruncie rzeczy osoba, która umie wyrażać swoje myśli, ale niespecjalnie chętnie dzieli się własnymi uczuciami.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie stworzą udanego związku. Jesteście na liście?

Symbolizm Piątki

Piątki to urodzeni podróżnicy i poszukiwacze przygód. To także pełni zapału ciekawscy, którzy uwielbiają rozwiązywać tajemnice świata i nic im nie straszne. Numerolodzy wiążą Piątki z symbolem pentagramu - pięcioramiennej gwiazdy, która symbolizuje doskonałość, ale też ochronę przed złem.

Jakie są symbole numerologicznej 5?

Słowa kluczowe: siła życia, zmiana, mi­łość, seks, doświadczenie, wolność

Podstawowy symbol: dynamiczna siła

Podstawowa działalność: podróżnik

Zobowiązania karmiczne: pokazanie, jak ważny i korzystny dla życia jest entuzjazm oraz pogoda ducha

Osobiste wyzwanie: nauka kontrolowania własnego temperamentu

Powiązania z astrologią: Byk

Powiązania z tarotem: Kapłan

Ciało niebieskie: Jowisz

Kamień: akwamaryn, jaspis

Cechy pozytywne: pomysłowość, żarliwość, ogromna witalność, roztropność, energia, czujność, dociekliwość, intuicja, natura poszukująca, śmiałość, żywiołowość, działanie z rozmachem, inteligencja, wszechstronny i bystry umysł, odwaga, spontaniczność, przenikliwość, potrzeba intensywnego i swobodnego trybu życia.

Cechy negatywne: impulsywność, nerwowość, napięcie, nierozważność, lekkomyślność, tchórzostwo, brak spokoju ducha, niecierpliwość, agresywność, niepokój, porywczość, brak przenikliwości, bezrefleksyjność, wstydliwość, unikanie ustatkowania się.

Znane numerologiczne 5

Mick Jagger, Karol Darwin, Isaac Newton, Abraham Lincoln, Benjamin Franklin, Fryderyk Chopin, Monica Bellucci, Tina Turner, George Michael, Marlon Brando, Adolf Hitler, Mao Tse Tung, Juliusz Cezar, Steven Spielberg, Colin Farrell, Liv Tyler, John Bon Jovi, Angelina Jolie.

loader

Wydaje ci się, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z tym, jaki jesteś naprawdę? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, do którego znaku pasujesz najbardziej!

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?