Jaka jest numerologiczna 2? Poznaj charakterystykę numerologicznej Dwójki!

14.01.2020 11:57

Numerologiczna Dwójka to uosobienie dobroci, łagodności i skromności. Przypisana jest ona osobom, którym zależy na harmonii i na tym, żeby na świecie panowało dobro. Czym jeszcze charakteryzuje się osobowość numerologicznej 2?

Numerologia
fot. Shutterstock

Numerologiczna 2 jest poważna, rozsądna i odpowiedzialna. Przede wszystkim zależy jej na tym, żeby wszyscy żyli ze sobą w zgodzie. Nie lubi kłótni i konfliktów, a jeśli tylko widzi jakiś na horyzoncie, stara się pogodzić poróżnione osoby. To doskonały negocjator, który cechuje się wyrozumiałością. "Dwójka" jest bardzo tolerancyjna, a z poglądów innych wyciąga wiele wniosków przydatnych sobie. Jest to otwarta cyfra, której zależy na dobrych relacjach ze wszystkimi. Stawia na bezkonfliktowe rozwiązywanie problemów.

"Dwójka" idealnie odnajduje się w nowych sytuacjach. Wszystko dlatego, że posiada ona ważną umiejętność przystosowywania się do każdej sytuacji. Jest to także osoba godna zaufania - wiele osób się jej zwierza i może liczyć na wysłuchanie, a także dobre słowo z jej strony. Niestety nie ma co liczyć na to, że Dwójka sama powie coś o sobie bądź podzieli się własnymi uczuciami. Jest bardzo skryta i mało wylewna.

Numerologiczna 2 - charakterystyka

Numerologiczna Dwójka to osoba, która idealnie nadaje się do pracy z drugim człowiekiem. Potrafi dostosować się do każdego, w każdej sytuacji. Umie pomagać innym i chętnie to robi. Nad swoje dobro przekłada dobro innych osób. Dlatego też chętnie inwestuje czas i zaangażowanie w działalność charytatywną.

"Dwójka" nie jest urodzonym przywódcą i woli działać w cieniu innych. Doskonale doradzi, wykona niemożliwe do wykonania działanie i będzie tym usatysfakcjonowana. Blask reflektorów do niczego nie jest jej potrzebny. Najczęściej jest to osoba uległa. Dlaczego? Otóż "Dwójka" nie znosi konfrontacji, dlatego jeśli tylko ją wyczuwa, usuwa się w cień.

Numerologiczna Dwójka jest osobą empatyczną i lubianą w towarzystwie. W grupie uchodzi za osobę pozytywną. Mogłaby jednak czasem bardziej walczyć o swoje. Jawi się bowiem jako osoba, która zawsze idzie na kompromis lub ustępuje. Wszystko po to, żeby się z nikim nie kłócić. Jest to urodzony dyplomata, ale też wrażliwiec. Żeby być szczęśliwą potrzebuje towarzystwa drugiego człowieka. Nie radzi sobie jednak z jakąkolwiek konfrontacją.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie stworzą udanego związku. Jesteście na liście?

Symbolizm Dwójki

Numerologiczna Dwójka połączona jest symbolicznie z Jin i Jang. Chodzi o to, że ona sama symbolizuje dwie przeciwstawne siły, które jednocześnie się uzupełniają. Razem tworzą ideał, harmonię. Dwójka symbolizuje też więzi międzyludzkie. 

Słowa kluczowe: współ­praca, dialog, równowaga

Podstawowy symbol: Jin i Jang

Podstawowa działalność: negocjator

Zobowiązania karmiczne: rozpowszechnianie tolerancji

Osobiste wyzwanie: wzmocnienie poczucia własnej wartości

Powiązania z astrologią: Księżyc

Powiązania z tarotem: Kapłanka

Kamień: opal, szafir

Cechy pozytywne: czułość, taktowne zachowanie, dyplomacja, prospołeczne podejście do ludzi, sprawiedliwa, przynosząca pokój, tolerancyjna, kochająca, wrażliwa, cierpliwa, bardzo często wykazuje wiele cech typowo kobiecych, zmysłowa, posiada wielką intuicję.

Cechy negatywne: niezadowolona z życia, rozpieszczona, leniwa, nieostrożna, brakuje jej podejrzliwości, nadwrażliwość na krytykę, słabe poczucie własnej wartości, łatwość obrażania się.

Znane numerologiczne 2

Amadeusz Mozart, Diana Ross, Jennifer Lopez, Meg Ryan, Madonna, Barack Obama, Martin Luter King, Dalailama XIV, George Gordon Noel Byron, Machiavelli, Helmut Kohl.

loader

Wydaje ci się, że twój znak zodiaku nie ma nic wspólnego z tym, jaki jesteś naprawdę? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, do którego znaku pasujesz najbardziej!

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?