Numerologia 33 - co oznacza numerologiczna trzydziestka trójka?

19.03.2021
Aktualizacja: 19.03.2021 14:49

W numerologii powtarzające się liczby dwucyfrowe oznaczają liczby mistrzowskie. Są to liczby o znacznie większej wibracji i określają osoby posiadające wyższe cele życiowe. Interesuje cię numerologia 33? Dowiedz się więcej na temat tej liczby mistrzowskiej.

Poznaj co oznacza złota liczba 33.
fot. Shutterstock

Numerologiczne 33 są osobami o niezwykle silnej wibracji. Mają dobre serce i kochają szczerą, bezwarunkową miłością. W ich życiu bardzo ważna jest rodzina i szczęście najbliższych. Jesteś jedną z nich? Dowiedz się, czy tak jest i dlaczego numerologiczna 33 jest wyjątkowa.

Dowiedz się, czy jesteś numerologiczną 33

Interesuje cię numerologia 33? Numerologia to wiedza, która oparta jest na liczbach zapisanych w dacie urodzenia. Dzięki niej możesz poznać swoją karmę i misję, z jaką przyszedłeś na świat. Wiedza o tym, jaka liczba jest ci przypisana, pomoże ci odkryć twój potencjał i zrozumieć, w jakim kierunku zmierza twoje życie. Obliczenie Drogi Życia pozwala na podobny wgląd w osobowość, co znaki zodiaku.

Jak możesz dowiedzieć się, czy jesteś numerologiczną 33? W tym celu musisz zsumować swoją datę urodzenia - dzień, miesiąc oraz rok. W ten sposób dowiesz się, jaką liczbą jesteś i odkryjesz Drogę Życia, która niesie informacje o twoim przeznaczeniu.

Załóżmy, że twoja data urodzin to 13.12.1993. 1+3+1+2+1+9+9+3=29. 29, czyli 2+9=11 - twoją liczbą jest 11. Liczby 11, 22, 33 i 44 nie podlegają redukcji, ponieważ są one liczbami mistrzowskimi. Resztę liczb należy zsumować, aby uzyskać pojedynczą cyfrę. W ten sposób poznasz wibrację, jaką nakreślone jest twoje życie.

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 4? Poznaj charakterystykę numerologicznej Czwórki!

Czym są liczby mistrzowskie?

Liczby mistrzowskie to 11, 22, 33 i 44. Są to liczby charakteryzujące się wysoką wibracją. Osoby, które posiadają takie liczby, mają dostęp do wyższych stanów świadomości.

Dla liczb mistrzowskich charakterystyczna jest świadomość tego, że należy nieść ludziom bezinteresowną pomoc i dążyć do duchowego samorozwoju. Osoby posiadające liczbę mistrzowską są szczególnie natchnione przez bliżej nieokreśloną Siłę Wyższą do wskazywania innym drogi duchowej. To osoby oświecone, głęboko uduchowione.

Zobacz także: Co mówi o tobie numer twojego mieszkania? Niektóre nie mają pozytywnych wibracji

Numerologia 33 - charakterystyka

33 jest najważniejszą i najrzadszą z liczb mistrzowskich. Uważana jest za opiekuna pozostałych liczb. Ma ona ogromne znaczenie w numerologii i jest postrzegana jako symbol idealnej równowagi pomiędzy dwiema pierwszymi liczbami.

Dlaczego 33 jest taka wyjątkowa? Jest tak, ponieważ zawiera ona dwie trójki, a jest to prawdopodobnie najważniejsza liczba zachodniej kultury. Trójka przyciąga nas zarówno naturalnie, jak i przez różnego rodzaju życiowe uwarunkowania - od Trójcy Świętej do zasady trzech jedności w klasycznej koncepcji dramatu. Trójka stanowi oś dla prawie wszystkiego, czego doświadczamy.

W numerologii jest ona również bardzo uduchowioną liczbą, nazywana jest wibracją Chrystusową. Ma ona wiele konotacji religijnych, np.:

 • według Biblii Jezus miał 33 lata, kiedy został ukrzyżowany,
 • w buddyzmie liczba 33 związana jest z koncepcją Trayastriśa, opisu 33 dewów, którzy przebywają w niebie i piekle,
 • w hinduizmie i innych religiach wedyjskich istnieje 33 bóstw,
 • w Szkockiej Masonerii istnieją 33 stopnie wtajemniczenia,
 • w islamie paciorki modlitewne zorganizowane są w trzy zestawy po 33.

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 6? Poznaj charakterystykę numerologicznej Szóstki!

Mistrzowska numerologia 33

Jeśli urodziłeś się pod wpływem wibracji mistrzowskiej, to z założenia jesteś wyżej na szczeblu ewolucji karmicznej, ponieważ masz za sobą wiele doświadczeń karmicznychNumerologiczna 33 od początku życia obdarzona jest świadomością i światłem wewnętrznym, co ułatwia jej pracę nad rozwojem swojej duszy i osiąganie życiowych celów.

Osoby posiadające mistrzowską wibrację posiadają umiejętność odnalezienia się w życiu dzięki respektowaniu praw wszechświata. Przeważnie są na tyle otwarte, że ich intuicja jest bardzo silna, mają też dar jasnowidzenia. Często są to osoby oświecone lub będące na drodze do oświecenia. To przywódcy duchowi, posiadający mądrość i siłę, dzięki której osiągają przywileje w każdej dziedzinie, jakiej się poświęcają.

Numerologiczne 33 chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Ich zadaniem jako osób z numerologia mistrzowską, jest prowadzenie ponadprzeciętnego życia. Często czują, że są pod opieką siły wyższej lub przytrafiają im się serie niefortunnych zdarzeń, które prowadzą do wydarzeń odgrywających kluczową rolę w ich życiu.

Zobacz także: Numerologiczna 7. Poznaj charakterystykę numerologicznej Siódemki!

Jaka jest numerologiczna 33?

Osoba, której wibracją jest liczba 33, jest w stanie podjąć się każdego zadania - nieważne, jak trudne i niepraktyczne wydaje się ono innym. Dla numerologicznej 33 nie ma rzeczy niemożliwych.

33 posiada umiejętność zrozumienia, która wykracza poza wszystkich innych ludzi. Sprawia wrażenie, że wie, co każdy ma na myśli, zanim on w ogóle zacznie mówić. Dzięki temu 33 potrafi prowadzić dyskusję na niezwykle wysokim poziomie, jednocześnie dokonując trafnej analizy argumentów, także tych, które są sprzeczne z jej poglądami.

Numerologiczna 33 jest osobą inteligentną, pokorną i dojrzałą. W jej życiu panuje harmonia i zrozumienie dla natury wszechświata. Zadaniem 33 na Ziemi jest pomaganie innym ludziom w zrozumieniu mocy miłości, dobroci i szacunku, dlatego jest idealnym kandydatem na duchowego nauczyciela.

Osoba posiadająca wibrację tej liczby jest kreatywna i ma talent plastyczny. Może zajmować się pracą związaną z mediami i kontaktem z ludźmi. Wierzy w ogromne znaczenie relacji z innymi ludźmi, jest bardzo troskliwa. Raczej nie nadaje się do zadań wykonywanych w samotności.

Osobowość o tej wibracji jest szczególnie uzdolniona w zakresie współpracy z innymi. Świadomość, że może wesprzeć innych w realizowaniu marzeń jest dla niej niezwykłą radością. Robi to bez względu na jego rasę, kolor skóry czy narodowość. Jest uosobieniem bezinteresowności i miłości.

Nikt nie jest tak kochającą osobą jak ona. 33 jest troskliwym opiekunem dbającym o wszystkich ludzi. Każdą osobę traktuje z szacunkiem i współczuciem. Nie ma też żalu, jeśli zostanie źle potraktowana. Raczej sama zastanowi się, czy przypadkiem nie popełniła błędu i nie powinna zmienić swojego postępowania.

Zobacz także: Horoskop numerologiczny 2021. Poznaj wibrację swojego roku osobistego

Numerologiczna 33 - miłość i związki

W miłości osoba o tej wibracji jest wierna i kocha na zabój. Jest w stanie poświęcić się dla swojego partnera i zrezygnować dla niego z wielu własnych wygód. Kocha romantycznie, ale może być też bardzo zazdrosna i zaborcza.

Miłość jest dla 33 bardzo ważna. Dla swojej rodziny jest ona w stanie poświęcić wszystko. Strzeże ogniska domowego i ważne jest dla niej, aby rodzina była zżyta, szczęśliwa i kochająca się. Kiedy pojawiają się konflikty, dąży do tego, aby jak najszybciej je załagodzić i wyjaśnić. Nie lubi się kłócić, nie rozpamiętuje długo krzywdy.

W codziennym związku 33 może być trudna. Miewa tendencje do bujania w obłokach, co może sprawić, że będzie zaniedbywać codzienne obowiązki. Jednak jeśli kocha drugą osobę, to aż po grób. Dba o to, by związek był romantyczny i czuły, pragnie relacji opartej na cieple, miłości, szczerości i oddaniu.

Z jakimi liczbami 33 stworzy udany związek?

 • 33 - związek z inną 33 będzie bardzo harmonijny, pełen uczucia, ciepła i lojalności. W takiej relacji nie będzie miejsca na zdradę, złośliwości i kłótnie, ponieważ 33 to osoby, które jak ognia wystrzegają się wszystkiego, co może sprawić przykrość drugiej osobie.
 • 44 - związek 33 z 44 to jedno z najlepszych numerologicznych połączeń. Osoby o tych wibracjach łączą takie cechy, jak dobroć, pozytywna energia, intuicja, altruizm, szczerość, wrażliwość i mądrość. Ich mocne wibracje sprawią, że osiągną w życiu dużo więcej, niż inne pary.
 • 1 - 33 i 1 mają szansę na wspaniały i długotrwały związek. To ludzie dobrzy, inteligentni i mający w sobie dużo fajnej energii. Oboje są weseli, kochają życie i czerpią z nimi pełnymi garściami.
 • 3 - 3 i 33 cechuje ponadprzeciętne uduchowienie, inteligencja i pozytywna energia. Z pewnością stworzą razem coś wyjątkowo pięknego i długotrwałego.
 • 6 - numerologiczna 33 z 6 nadają na tych samych falach. To osoby bardzo do siebie podobne, najczęściej mające podobne cele i ceniące te same wartości. Zarówno 6 jak i 33 dążą do założenia szczęśliwej kochającej się rodziny, są ciepłe, uczciwe i pełne energii. Ta para doskonale będzie czuła się w swoim towarzystwie.
 • 2 - 2 i 33 to połączenie numerologicznych bliźniąt, łączy je praktycznie wszystko. To ludzie spokojni, ciepli, dobrzy i uduchowieni. Urodzeni altruiści, których jednym z najważniejszych życiowych celów jest pomoc potrzebującym. Ich związek będzie niezwykle zgodny, harmonijny i pełen romantycznych uniesień.

Zobacz także: Numerologia partnerska. Sprawdź z kim, powinieneś stworzyć związek?

Numerologiczna 33 - praca i finanse

Jaki zawód sprawdzi się najlepiej w przypadku numerologicznej 33? Dla osoby o tej wibracji idealna będzie praca w charakterze tancerza lub aktora. Dzięki swojej ponadprzeciętnej intuicji sprawdzi się również jako psycholog, terapeuta, nauczyciel, wychowawca lub kaznodziej. 33 mogą również odkryć w sobie talent filozoficzny.

Idealnymi zawodami dla 33 będą też zajęcia związane z opieką nad innymi ludźmi - 33 może być opiekunem, lekarzem, pielęgniarką, położną lub księdzem.

Niestety na osobie z tą wibracją spoczywa piętno problemów finansowych - negatywna wersja 33 może łatwo popaść w poważne tarapaty pieniężne, pozytywna zaś może odnieść wielki sukces finansowy i nie będzie narzekać na brak pieniędzy.