Nadchodzący nów Księżyca będzie inny niż wszystkie. Lepiej wtedy uważaj

17.03.2023 09:50

We wtorek 21 marca 2023 roku na niebie wystąpi nów Księżyca. Astrologowie ostrzegają przed tym zjawiskiem - wystąpi bowiem na tle gwiazdozbioru Barana. Wyznacza początek nowego roku astrologicznego.

Nów Księżyca 21 marca 2023 - horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
fot. Shutterstock

Nów Księżyca w Baranie 21 marca to jedno z najważniejszych zjawisk astrologicznych w 2023 roku. Nastąpi niedługo po równonocy wiosennej, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny. Słońce przejdzie wtedy do znaku Barana, a na pewien czas znajdzie się w nim także i Księżyc. Wypadający wtedy nów, czyli początek nowego cyklu księżycowego, w astrologii oznacza rozpoczęcie nowego roku. Horoskop na nadchodzące dni wskazuje, że dla wielu z nas będzie to przełomowy moment w życiu.

Zobacz także: Horoskop celtycki na kwiecień 2023 dla wszystkich znaków zodiaku

Pierwszy dzień wiosny 21 marca - nowy rok astrologiczny. Nów w Baranie

Rok astrologiczny to wędrówka przez 12 znaków zodiaku. Rozpoczyna się i kończy podczas równonocy wiosennej. Pierwszym znakiem zodiaku jest Baran, bowiem to właśnie z nim powiązany jest początek astronomicznej wiosny. Kiedy Słońce przechodzi przez punkt przecięcia ekliptyki z równikiem niebieskim, zwany punktem Barana, witamy kolejną porę roku. W horoskopie oznacza to czas przejścia do nowego kalendarza. Od tej pory następne fazy, trwające przez około miesiąc, wyznaczają Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Nów w Baranie 21 marca jest więc niezwykle magicznym czasem. Możemy wtedy zacząć wszystko zupełnie od zera - wyznaczyć marzenia i cele na przyszłość, a także pożegnać się ze wszystkim, co nam już nie służy. Wiele znaków zodiaku w tym okresie zaczyna sprzątać dom. Pragniemy pozbyć się zalegającego kurzu i wyrzucić to, co nie jest nam już potrzebne. Niejedna osoba pomyśli w podobny sposób o swoich relacjach z innymi. Jeśli coś nie jest dla nas dobre, teraz się z tym rozstaniemy.

Zodiakalny Baran bywa jednak ciut niedojrzały i impulsywny. W najbliższych dniach wielu z nas zacznie się zachowywać tak, jakbyśmy przestali liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania. Nasze słowa nie będą zbyt przemyślane, więc mogą kogoś zranić. My sami też możemy zasmucić się tym, co ktoś nam powiedział. Czeka nas sporo konfliktów, które trudno będzie rozwiązać.

Równocześnie jednak to właśnie 21 marca (a także kilka dni przed i po tym zjawisku) znajdziemy w sobie odwagę do działania. Dla części z nas chwila szalonej brawury może być wydarzeniem zmieniającym życie. Właśnie teraz możemy zawalczyć o swoje i pokazać, na co nas stać. Jak więc wykorzystać energię nadchodzącego nowiu? Poznajcie wskazówki astrologów.

Nów Księżyca 21 marca 2023 w Baranie - horoskop

Początek wiosny i nowego roku astrologicznego sprzyja wyznaczaniu sobie celów na przyszłość. W jaki sposób powinniśmy to zrobić? Oto horoskop na nadchodzące dni:

1. Wiosenne porządki

Sprzątanie domu na początek wiosny to rytuał powtarzany przez ludzkość od wieków. Ma on swoje symboliczne znaczenie - daje szansę na nowy start. Pozbywanie się z mieszkania zalegających gratów, nagromadzonego kurzy i brudu, a także ozdabianie przestrzeni, wpływa na nasze samopoczucie psychiczne.

Niedługo możemy odruchowo zrezygnować ze wszystkiego, co jest dla nas toksyczne albo wywołuje uczucie, jakbyśmy stali w miejscu. Zrzucimy ciężar, który męczył nas przez całą zimę. Warto podążać za głosem serca - ono będzie wiedziało, z czym należy się rozstać.

2. Światełko nadziei

Pierwsze dni nowej pory roku pokażą nam też, co najbardziej nas cieszy w życiu. Z jakiego powodu chcemy wstawać rano? Jakie wizje wywołują w nas ekscytację i motylki w brzuchu? Teraz jest najlepszy moment na rozwijanie swoich pasji, rozpoczynanie nauki czy planowanie podróży. W okolicach 21 marca uświadomimy sobie też, jakie są nasze największe zalety. Co mamy do zaoferowania temu światu? Za co lubią nas inni?

Te myśli powinny stanowić drogowskaz na nadchodzące dni. Radość zaprowadzi nas tam, gdzie powinniśmy być. Jeśli cokolwiek wzbudza w nas smutek - czas się z tym pożegnać.

3. Czas zakochać się w życiu!

Sezon Barana uczy nas zdrowego egoizmu. Pokazuje, że dopóki nie pokochamy samych siebie, nie będziemy w stanie tworzyć szczęśliwych relacji z innymi. To dobry czas na to, żeby zacząć się rozpieszczać. Kiedy zadbamy o swoje samopoczucie, nasz nastrój zacznie się poprawiać. Warto codziennie wykonywać chociaż jedno "ćwiczenie z przyjemności", a więc zadać sobie pytanie: "Co mam ochotę dla siebie zrobić?" i... sprawić sobie radość. Dzięki temu nauczymy się wybierać to, co jest dla nas najlepsze. Przestaniemy się zgadzać na byle jakie traktowanie i uwierzymy, że zasługujemy na więcej.

Kiedy poczujemy się wdzięczni za swoje życie, zacznie działać prawo przyciągania - będziemy przyciągać szczęście jak magnes.

Zobacz także: Horoskop miłosny na kwiecień 2023 dla wszystkich znaków zodiaku

Jesteś Mirandą, Samanthą, Charlotte czy Carrie? Twój znak zodiaku wskazuje, którą postać najbardziej przypominasz.