Zamknij

Nie każdy może być dobrym kierowcą. Które znaki zodiaków radzą sobie za kierownicą najlepiej?

Katarzyna Leszczyńska
04.01.2018 14:05

Na kogo lepiej uważać na drodze?

Jakimi kierowcami są poszczególne znaki zodiaku?
fot. pexels.com

Znak zodiaku może określić wiele rzeczy na temat człowieka. Okazuje się, że może nawet decydować o tym, jakimi jesteśmy kierowcy. Zdaniem astrologów nie każdy człowiek nadaje się do prowadzenia pojazdów. Portal Onet.pl stworzył horoskop samochodowy. Na podstawie znaków zodiaku określono, jakie mamy umiejętności drogowe i jaki pojazd będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Baran

W Polsce kierowcy mają swoje ulubione powiedzenie: „co za baran za kierownicą”. Coś w tym jest. W gruncie rzeczy barany są bardzo nerwowymi kierowcami. Lubią się też popisywać, dlatego są pierwszymi osobami do zajeżdżania drogi i robienia driftów na ulicy. Uwielbiają wyścigi, na co dzień nadużywają klaksona, a ich ulubionym filmem zapewne są „Szybcy i wściekli”. W związku z tym, że to fani mocnych wrażeń. Dlatego doskonałym samochodem dla nich będzie sportowy wóz lub ogromna terenówka.

Byk

Byk za kółkiem to prawdziwa ostoja spokoju. Jest cierpliwy, wyrozumiały i przede wszystkim ostrożny. Choć potrafi od czasu do czasu nie stosować się do znaków, nie będzie podejmował ryzykownych kroków na drodze. W podróży cenią sobie komfort, dlatego ich samochód musi spełniać standardy dotyczące wygody.

Bliźnięta

Są beztroskie, dlatego na drodze nie wykazują się ostrożnością. Potrafią skupiać się na kilku rzeczach na raz, zazwyczaj jednak takich, które nie mają nic wspólnego z ruchem drogowym, np.: pisaniu smsów. Dlatego też jest to niebezpieczne podczas jazdy. Mają za to doskonały refleks i lubią się wyróżniać. Ich samochód musi przyciągać uwagę wszystkich kierowców.

Rak

Dla niego najważniejsze jest bezpieczeństwo, przede wszystkim pasażerów, z którymi podróżuje. Dlatego też jeździ bardzo ostrożnie, przez co można odnieść wrażenie, że nieustannie się boi. Zawsze postępuje w zgodzie z przepisami. Najlepszym autem dla niego będzie instynktowny samochód, najlepiej w wersji rodzinnej.

Raki lubią rodzinne podróże

Lew

Lew jak to lew, lubi się wyróżniać. Za kierownicą potrafi jednak wpaść w furię. Gdy się zdenerwuje głośno przeklina, jest również bardzo nerwowy. Ma skłonności do popisywania się, niezależnie czy to brawurowa jazda, czy może wygląd samochodu. Przykłada dużą uwagę do wyglądu auta. Musi być czyste, błyszczące, a najlepiej w kolorze przyciągającym uwagę.

Panna

Musi mieć wszystko zaplanowane przed podróżą. Zadba o każdy szczegół, zwłaszcza jeżeli wybiera się na daleką wycieczkę. Wszystko dlatego, żeby nie spotkało jej nic nieoczekiwanego. Wówczas panny nie radzą sobie dobrze. Są pewne siebie do czasu, gdy coś nie układa się po ich myśli. Inaczej nie potrafią ogarnąć sytuacji, która je spotyka. Ich samochód musi być wydajny, a na pierwszym planie stawiają oszczędność.

Waga

Nie przepada za jazdą samochodem, a już na pewno nie na miejscu kierowcy. Jeżeli już musi prowadzić, jedzie zgodnie z przepisami. Nie przejmuje się innymi kierowcami. Robi swoje i stara się uważać na pozostałych. Najgorsza dla nich jest samotna jazda. Uwielbiają rozmawiać z pasażerami, a gdy ich zabraknie – będą rozmawiać przez telefon lub śpiewać na cały głos.

Skorpion

Ten znak zodiaku zbiera najwięcej mandatów spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Regularnie łamie przepisy i uwielbia popisywać się na drodze. Jest ryzykantem, a przed wypadkiem zazwyczaj chroni go doskonały refleks. Jego auto musi mieć przede wszystkim bardzo dobre hamulce.

Skorpiony są drogowymi ryzykantami

Strzelec

Uwielbia jeździć. Jest do tego przyzwyczajony na tyle, że często nie kontroluje się na drodze. Przesadza z prędkością i uwielbia puste drogi, na których może się wyszaleć. To właśnie ten znak zodiaku najczęściej ryzykuje i stanowi największe zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Koziorożec

To jeden z najbardziej odpowiedzialnych kierowców. Stara się jeździć w zgodzie z przepisami, gdy jednak zawini, zawsze przyzna się do błędu i z pokorą przyjmie mandat. Zdarza mu się to jednak niezwykle rzadko. Podobnie jak dla raka, najlepiej dla niego sprawdzi się wóz rodzinny.

Wodnik

Gdy jest za kierownicą zapomina o całym świecie dookoła. Przez to może mu się wydawać, że jest sam na drodze. Jadąc samochodem czuje się jak gwiazda filmowa. Liczą się tylko on i cztery kółka. Lubi zapędzić się, przez co zazwyczaj jest nieostrożny. W aucie stawia przede wszystkim na błysk.

Ryby

Marzyciel i kierowca nie idą ze sobą w parze. Ryby starają się jednak nie wyróżniać na drodze. Jeżdżą spokojnie, a najlepiej czują się na długich trasach, gdy mogą porozmyślać za kierownicą. Niekiedy bywają roztrzepane i mogą pomylić światła z wycieraczkami. To, jaki będą mieć samochód, jest im obojętne. Będzie w porządku, jeżeli tylko przypadnie im do gustu.

Który znak zodiaku jest najlepszym kierowcą?