Zamknij

Te znaki zodiaku nie dostrzegają potrzeb swoich bliskich. Myślą tylko o sobie

30.09.2021 12:24

Najbardziej egoistyczne znaki zodiaku to według astrologów Skorpion, Baran i Bliźnięta. To właśnie im najtrudniej zrozumieć, że w relacjach z ludźmi powinny uwzględniać coś więcej niż tylko własny punkt widzenia.

Kobieta
fot. Shutterstock

Te znaki zodiaku nie są dobrymi przyjaciółmi ani partnerami - dbają tylko o siebie i lekceważą uczucia najbliższych. Często ich ranią swoim zachowaniem.

Zobacz także: Jak uwodzą znaki zodiaku? Sprawdź, czy mu się podobasz

Najbardziej egoistyczne znaki zodiaku

Niektóre znaki zodiaku, takie jak Waga czy Ryby, dbają o innych do tego stopnia, że zapominają czasem o własnych potrzebach. Jednak inni mają tendencję do tego, by stawiać siebie na pierwszym miejscu i zupełnie nie troszczyć się o to, jak jest to odbierane przez otoczenie. Dla nich najważniejsze jest spełnianie własnych pragnień.

Te znaki zodiaku myślą tylko o sobie:

Oto najbardziej samolubne znaki zodiaku:

Bliźnięta

Zodiakalny Bliźniak jest do tego stopnia skupiony na analizowaniu własnych przeżyć, że w ogóle nie zastanawia się nad tym, w jakiej sytuacji znajdują się inni. Ktoś z jego przyjaciół może mieć poważne problemy, a on i tak będzie opowiadał o sobie, domagając się uwagi. Ilekroć potraktuje kogoś źle, zawsze znajduje sposób, by to usprawiedliwić. Godzinami opowiada wtedy o tym, jaką ma skomplikowaną osobowość i jest głęboko przekonany, że druga strona uważa to za fascynujące.

Skorpion

Skorpion nie potrafi funkcjonować w zwyczajnych relacjach, bez intryg i manipulacji. Na każdą znajomość ma jakiś plan, a jego działania są podyktowane określoną strategią. Jednym z najważniejszych celów, jakie sobie stawia, jest kontrolowanie otoczenia. Uważa, że wszyscy powinni się mu podporządkowywać i spełniać jego zachcianki. Jeśli on sam robi coś dla kogoś, ma w tym swój interes - w ten sposób stwarza dług, który ta osoba będzie musiała kiedyś spłacić.

Baran

Astrologowie twierdzą, że zodiakalny Baran często zachowuje się jak małe dziecko, które często tupie nóżką albo szantażuje innych krzycząc na cały głos. Każdy, kto ma pośród swoich bliskich osobę spod tego znaku, wie doskonale, że Baran może się obrazić, gdy nie dostanie tego, czego pragnie. Rzadko udaje mu się zauważyć, jaki popełnia błąd i nie rozumie, że rani innych ludzi swoim zachowaniem. Kiedy jednak dowie się, że kogoś zranił, spróbuje naprawić relację.

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

loader