Obserwuj w Google News

Zodiakalny Lew i jego cechy. Poznaj horoskop opisowy Lwa

3 min. czytania
Aktualizacja 04.07.2022
19.11.2020 13:00
Zareaguj Reakcja

Lwy to osoby stanowcze i twardo stąpające po ziemi. Są pewne siebie, dumne i jednocześnie lubiące stać w centrum uwagi. Jakie cechy jeszcze posiada zodiakalny Lew?

Znak zodiaku Lew
fot. Shutterstock

Lew to osoba urodzona między 23 lipca a 22 sierpnia. Lwy cieszą się życiem, twardo stąpają po ziemi i lubią dominować. To one znajdują się w centrum zainteresowania. Są też bardzo ekspresyjne. Lwy mają zawsze dobre intencje, są szczere i łatwo z nimi współpracować. Znacie kogoś spod znaku Lwa? Poznajcie jego cechy!

Zobacz także: Zodiakalny Lew w sypialni. Jakim jest kochankiem?

Znak zodiaku Lew - charakterystyka. Jaki jest Lew?

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Osoby spod znaku Lwa mocno wierzą w to, co robią. Są zdecydowane, zaangażowane i pewne siebie. Lwy twardo stąpają po ziemi. Mają optymistyczne nastawienie i zawsze widzą szklankę do połowy pełną. Lwy łakną akceptacji i komplementów innych, przez co stają się łatwowierne! Nietrudno je oszukać i wmówić im coś, co nie jest prawdą. Przez to, że są łase na pochwały i słodkie słówka, postrzegane są też jako próżne.

Mówi się, że Lew to jeden z najszczęśliwszych znaków zodiaku. Lwy są ambitne, dostojne i mają doskonałe maniery. Dlatego też inni lubią przebywać w ich towarzystwie. Lwy ufają ludziom i same wzbudzają zaufanie. Nie oznacza to jednak, że pozostałe znaki zodiaku to doceniają. Często Lwy padają ofiarami swojej łatwowierności.

Lwy to osoby, z którymi dobrze żyje się w społeczeństwie. Potrafią przewodzić, ale też motywować. Są serdeczne dla innych i życie z nimi jest po prostu przyjemne.

Lew – kolor, kamień, kwiat

Lew przynależy do żywiołu Ognia. Jego kolor to żółty i złoty. Kamienie Lwa to topaz, chryzolit i sardoniks. Metal Lwa to złoto, a pomyślny miesiąc: lipiec. Z kolei kwiaty Lwa to słonecznik, lawenda, pomarańcza.

Lew – choroby

Osoby urodzone pod znakiem Lwa cieszą się dobrym zdrowiem ogólnym. Zarażają energią i są bardzo silne. Nie zmienia to faktu, że w niektórych aspektach powinny szczególnie o siebie zadbać. Lwy mogą bowiem cierpieć na choroby układu krążenia. Powinny zwrócić uwagę na swoje serce. Lwy mogą mieć też kłopoty z utrzymaniem dobrej wagi – są podatne na otyłość. Lwy narzekają często na bolące stawy. Powinny też profilaktycznie badać się ze względu na możliwość powstawania u nich nowotworów.

Redakcja poleca

Lew w związkach z innymi znakami zodiaku

Kobieta Lew jest typem artystki. Uwielbia błyszczeć, w towarzystwie jest gwiazdą. To kobieta luksusowa. Pani Lew cieszy się życiem, jest dumna, pewna siebie, ale też serdeczna. Pan Lew dorównuje jej temperamentem. Jest pewny siebie, uwielbia błyszczeć na salonach, lubi się też popisywać.

Jakie znaki zodiakalne są najlepsze dla Lwa? Najlepsze i najbardziej dobrane związki Lwy stworzą z Baranem, Strzelcem, Wagą i Bliźniętami.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Lwa. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Jaka praca jest najlepsza dla Lwa?

Lwy są charyzmatyczne, dobrze zorganizowane, uwielbiają analizować sytuację i szybko wyciągają wnioski, żeby ułożyć niezawodny plan. Doskonale nadają się na stanowiska kierownicze – dobrze zarządzają zespołem, a ludzie lubią z nimi pracować. Lwy w pracy tworzą dobrą, sympatyczną atmosferę. Nie dość, że są serdeczne, to dodatkowo wiedzą, jak zmotywować pracowników i kiedy z nimi pożartować. Jednocześnie osoby spod znaku Lwa lubią rywalizację i są ambitne. Praca z Lwem może jednak mieć także wady – Lew nie lubi odmiennego zdania i sprzeciwu.

Jaka praca jest najlepsza dla Lwa? Lew sprawdzi się w takich zawodach jak:

  • menadżer,
  • kierownik,
  • dyrektor,
  • artysta,
  • pracownik branży rozrywkowej/muzycznej,
  • projektant wnętrz.

Sławne Lwy

Wśród znanych osób jest wiele Lwów. Najpopularniejsze to: Napoleon Bonaparte, Benito Mussolini, Beata Tyszkiewicz, Jennifer Lopez, Fidel Castro, Kuba Wojewódzki. 

Zobacz także: Co żywioły mówią o waszym związku? Może się okazać, że nie jesteście dobrze dopasowani 

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę