Obserwuj w Google News

Jaki jest Koziorożec? Poznaj horoskop opisowy tego znaku zodiaku

3 min. czytania
Aktualizacja 02.02.2023
15.10.2018 15:49
Zareaguj Reakcja

Koziorożce to osoby niezależne, wolne i żadne sukcesu. Racjonalnie patrzą na świat i daleko im do romantyków. Jakie jeszcze są osoby spod znaku Koziorożca?

Znak zodiaku Koziorożec
fot. Shutterstock

Koziorożce to osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia. Osoby spod znaku Koziorożca twardo stąpają po ziemi, są racjonalistami i jednocześnie daleko im do fantazjowania i marzycielstwa. Jakie jeszcze cechy charakterystyczne opisują Koziorożca? Poznaj horoskop opisowy tego znaku zodiaku.

Zobacz także: Zodiakalny Koziorożec w sypialni. Jakim jest kochankiem?

 Zodiakalny Koziorożec - charakterystyka. Jaki jest Koziorożec?

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Osoby spod znaku Koziorożca ponad wszystkim stawiają wolność i niezależność. Są osobami stanowczymi, skrupulatnie dążą do celu. W życiu kierują się rozumem, a nie sercem. Daleko im do romantyków. Ponadto są to osoby bardzo ambitne, które nie mają żadnego problemu z osiąganiem wyznaczonych celów.

Koziorożce to osoby wierne swoim zasadom. Bardzo ciężko przekonać je do nowinek i trendów. Są to osoby odpowiedzialne, z silnie ukształtowaną osobowością. Koziorożce rzadko korzystają z czyjejś pomocy – są samodzielne i dumne.

Koziorożce bywają wybuchowe i impulsywne. Wówczas lepiej nie wchodzić im w drogę, ponieważ ich reakcje są przesadzone. Są bardzo zdyscyplinowane i trzymają się sporządzonego przez siebie planu. I choć Koziorożec sprawia wrażenie osoby, dla której dom i rodzina to najwyższa wartość, nie stroni też od imprez. Lubi towarzystwo, ale sam sobie je dobiera. Nie musi też pojawić się na wszystkich wydarzeniach – raz wybierze imprezę, a raz dom.

Osoby spod znaku Koziorożca są ciepłe i sympatyczne, ale nierzadko ukrywają to pod płaszczem chłodu. Dla osoby z zewnątrz sprawiają wrażenie zdystansowanej i chłodnej, ale w rzeczywistości takie nie są.

Zobacz także: Jak podrywa Koziorożec? 5 oznak, że mu się podobasz

Koziorożec – kolor, kamień, kwiat

Żywiołem Koziorożca jest Ziemia. Jego kolor to czerń, wiśnia, brąz i granat. Metalem Koziorożca jest ołów, a kamieniem ametyst, onyks i rubin. Pomyślny dla Koziorożca miesiąc to styczeń, a z kolei jego kwiat to stokrotka, orchidea i mak.  

Koziorożec – choroby

Koziorożec powinien uważać na stawy, kości i skórę. Jednak mimo tego cieszy się dobrym zdrowiem i najczęściej dożywa nawet 100 lat! Koziorożce mają też problemy z metabolizmem – ma to jednak podłoże w ich niehigienicznym trybie życia i zaniedbywaniu się. Mogą stać się otyłe, ale taka choroba rozwija się u nich latami. Jeżeli do tego dojdzie, same są sobie winne. Z kolei jeżeli zadbają o siebie, cieszą się dobrym zdrowiem i figurą przez długie lata.

Redakcja poleca

Koziorożec w związkach z innymi znakami zodiaku

Koziorożec uznawany jest za osobę chłodną i zdystansowaną. Sprawia wrażenie niedostępnego, ale w rzeczywistości marzy o prawdziwym uczuciu. Jednak jeśli już się przed kimś otworzy i pokaże swoją wewnętrzną wrażliwość, jest ciepły i sympatyczny. Dla bliskich jest oddany, lojalny, a dużo osób ceni go także za szczerość.

Jakie znaki zodiakalne są najlepsze dla Koziorożca? Powinien on stworzyć związek z Panną lub Bykiem. Lepiej, aby unikał Raka, Barana i Wagi.

Jaka praca jest najlepsza dla Koziorożca"

Koziorożce są ambitne i nie boją się wyzwań. Są też poukładane, zorganizowane i zdyscyplinowane. Osoby spod znaku Koziorożca robią karierę, a pieniądze są dla nich tylko wartością dodaną. Dążą cierpliwie do celu, nic nie jest w stanie wytrącić ich z równowagi. Koziorożec umie pracować w grupie, ale woli sam wykonywać pewne zadania.

Jaka jest najlepsza praca dla Koziorożca? Sprawdzi się w zawodzie:

  • polityka,
  • menadżera,
  • architekta,
  • dyrektora naczelnego,
  • urzędnika
  • inżyniera.

Sławne Koziorożce

Wśród znanych osób jest wiele Koziorożców. Najpopularniejsze to: Elvis Presley, Marilyn Manson, Al Capone, Muhammad Ali, Humphrey Bogart, Kit Harrington, Marlene Dietrich, Mel Gibson, Anna Przybylska, Joanna Brodzik.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Koziorożca. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!