Obserwuj w Google News

Jaka jest zodiakalna Waga? Poznaj horoskop opisowy Wagi

3 min. czytania
Aktualizacja 04.07.2022
19.11.2020 15:00
Zareaguj Reakcja

Waga to znak zodiaku osób urodzonych między 23 września a 22 października. Wagi najbardziej cenią sobie harmonię, są wrażliwe na piękno i unikają konfliktów. Zodiakalna Waga stara się być dla wszystkich uprzejma, jest niezwykle towarzyska i taktowna. Ma jednak problem z podejmowaniem decyzji.

Waga znak zodiaku
fot. Shutterstock

Waga to znak zodiaku jedyny w swoim rodzaju. W stresujących sytuacjach dąży do równowagi w każdy możliwy sposób. Z racji tego, że jej żywiołem jest Powietrze, uchodzi za osobę oderwaną od otaczającej ją rzeczywistości. Wagi uważają się za osoby słowne i poukładane, jednak w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. Jest chaotyczna i często nie dotrzymuje obietnic.

Zobacz także: Zodiakalna Waga w sypialni. Jakim jest kochankiem?

Zodiakalna Waga - charakterystyka. Jaka jest Waga?

Waga (23 września – 22 października)

Waga z jednej strony lubi bujać w obłokach, z drugiej zaś stara się czuć kontrolę nad sytuacją. Dzięki temu, że jest bezkonfliktowa i otwarta na innych, trudno jej nie lubić. Zna dobre maniery, ma w sobie wdzięk i umiejętnie wybrnie z każdej, nawet najbardziej niezręcznej sytuacji.

Waga ma pozytywne podejście do życia. Zwykle więcej wymaga od siebie niż od innych i ma skłonności do autokrytycyzmu. Mimo to chwali się każdym swoim osiągnięciem. Nie znosi ryzyka, dlatego stara się unikać niepewnych relacji czy projektów. Najważniejsze są dla niej spokój i harmonia.

Zobacz także: Jak podrywa Waga? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Waga – kolor, kamień, kwiat

Żywiołem Wagi jest Powietrze. Jej kolorem jest niebieski, a planetą - Wenus. Kwiaty najbardziej pasujące do Wagi to malwa, aloes i figowiec pospolity. Zaś jej szczęśliwe kamienie to diament, szmaragd, opal oraz szafir.

Prezenty, które najbardziej spodobają się Wagom to: czekoladki, kwiaty, wycieczki, luksusowe podarunki i kosmetyki.

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Wagi

Wagi najczęściej mają problemy z układem moczowym, a w szczególności z nerkami. Najczęstszymi przypadłościami Wag są kamienie nerkowe i wielomocz.

Redakcja poleca

Waga w związkach z innymi znakami zodiaku

Partner Wagi nie może narzekać na nudę w związku. Życie z nią dostarcza ciągłych niespodzianek. Wybranek/wybranka Wagi musi mieć na uwadze jej zmienność nastrojów. Waga zwykle wybiera opanowanych partnerów, którzy mają swoje zdanie, z łatwością podejmują decyzje i mają dobre maniery.

Waga w nerwowych sytuacjach bywa nieprzewidywalna. W takich sytuacjach warto zachować spokój i opanowanie, zamiast dolewać oliwy do ognia. W innym wypadku osoba spod znaku Wagi może wywołać wielką awanturę.

Waga w związku najlepiej dogada się z Bliźniętami i Wodnikami. Natomiast nie powinna tworzyć relacji z Koziorożcami, Baranami i Rakami.

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Wagi. Z tymi 3 znakami stworzy najbardziej udany związek

Jaka praca jest najlepsza dla Wagi?

Wagi mają artystyczną duszę i większość osób spod tego znaku realizuje się w tzw. wolnych zawodach. Chcą tworzyć coś własnego, zależy im też na wolności. Mogą malować, pisać wiersze i powieści, zajmować się śpiewem albo projektowaniem strojów czy biżuterii. Jeśli jednak decydują się na podjęcie stałego zajęcia, warto wiedzieć, że Waga najlepiej odnajduje się jako:

  • radca prawny,
  • prawnik,
  • psycholog,
  • kompozytor.

Sławne Wagi

Paulina Borghese, Oskar Wilde, Romy Schneider, Denis Diderot, Rita Hayworth, Mahatma Gandhi, Le Corbusier, John Lennon, Lech Wałęsa, Bob Geldof, Kate Winslet, Roger Moore, Eminem, Maria Dąbrowska, Snoop Dogg, Katarzyna Cichopek, Jean Claude Van Damme, Will Smith, Art Blakey (Abdullah Ibn Buhaina), Tim Robbins.

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę