Zamknij

Jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie? Zdradza to twój znak zodiaku

30.11.2022 19:00

Zastanawiasz się, jaki styl wystroju wnętrz najbardziej do ciebie pasuje? Przeczytaj charakterystykę swojego znaku zodiaku i sprawdź.

Wnętrze domu
fot. Shutterstock

Wszystkie znaki zodiaku mają do siebie przypisane zwierzęta, rośliny, żywioły czy kolory. Bywają powiązane z symbolicznymi znaczeniami, które zdradzają ich charakter. Także dopasowane do nich wnętrza zdradzają cechy ich osobowości. Przekonaj się, w jakim domu powinieneś mieszkać.

Zobacz także: Horoskop miłosny na 2023 rok. Przekonaj się, co cię czeka

Jak powinieneś urządzić swoje mieszkanie? Zdradza to twój znak zodiaku

Astrologowie uważają, że każdy znak zodiaku ma inne upodobania i potrzeby, jeśli chodzi o wystrój domu. Wpływa to na nasze samopoczucie w o wiele większym stopniu, niż mogłoby się wydawać. Jeśli ciekawi cię, jaki styl najbardziej do ciebie pasuje, przeczytaj opis swojego znaku.

Wystrój domu a znaki zodiaku. Sprawdź, gdzie najlepiej się poczujesz:

Sprawdź, jaki styl urządzania mieszkań odpowiada cechom twojej osobowości:

Baran powinien postawić na wyraziste dodatki. W przeciwnym wypadku będzie miał wrażenie, że w jego domu jest nudno. Kolor czerwony doda ich wnętrzom charakteru.

Byk poczuje się najlepiej, jeśli otoczy się zielenią. Jeśli jego mieszkanie przywodzi na myśl łono natury, ma na niego uspokajające działanie. Może kupić kwiaty doniczkowe albo postawić na roślinne motywy dekoracji.

Bliźnięta muszą zadbać o to, by ich dom od razu zdradzał, jakie mają zainteresowania. Plakaty ulubionych filmów czy archiwalne wydania ulubionych książek to najlepsza ozdoba ich wnętrza. Dzięki temu goście wiedzą, jak prowadzić rozmowę - a to sprawia, że ich wizyta jest udana.

Rak pasuje do pastelowych wnętrz i romantycznych dodatków. W jego domu powinno być dużo akcesoriów, które ładnie wyglądają, a dodatkowo mają sentymentalne znaczenie. Osoby spod tego znaku przepadają też za kadzidłami i figurkami ze sklepów ezoterycznych.

Lew lubi stonowane wnętrza. Świetnie się czuje w beżach i brązach. Jest jednak coś, co go wyróżnia - we wszystkich możliwych miejscach ustawia złote ozdoby. Gdyby dostał od kogoś prezent wykonany ze srebra, poczułby się urażony.

Panna nie potrafi znieść braku porządku. Jej dom musi być wysprzątany i pięknie pachnący. Styl, w jakim został urządzony, ma niewielkie znaczenie. O wiele ważniejsze jest to, by wnętrze było schludne. 

Waga jest estetką i miłośniczką sztuki. Z tego powodu może urządzić część swojego mieszkania jak galerię lub muzeum. Lubi rzeźby, obrazy i dekoracje. Zawsze jednak zachowuje umiar, gdy je kupuje.

Skorpion przepada za ciemnymi wnętrzami. Nie poczuje się dobrze w mieszkaniu, w którym są jasne ściany i meble. Woli, gdy w domu panuje półmrok, więc wprowadza tajemniczą atmosferę. Wielu gościom się to nie podoba, ale on się tym nie przejmuje. 

Strzelec lubi, gdy mieszkanie jest barwne i wesołe. Otacza się wieloma kolorami i dba o to, by jego wnętrze było sympatyczne. Każdy ma ochotę go odwiedzić. 

Koziorożec świetnie się czuje w domu, który jest pełen książek. Intelektualna atmosfera dobrze wpływa na jego nastrój. Mieszkanie powinno być urządzone z prostotą, ale być miłe dla oka. Ten znak zodiaku często przywozi do domu pamiątki z podróży.

Wodnik chce zaskakiwać swoim gustem. Dom, który dla siebie wybierze, musi być zaprojektowany w nieoczywisty sposób - tak, by podkreślić swobodę i niezależność tego znaku zodiaku. Wielu gości czuje się u niego obco. 

Ryby niewiele interesują się tym, jak wyglądają ich meble czy ściany. Najważniejsze jest dla nich, by w domu byli bliscy - partner, dzieci i przyjaciele. Osoby spod tego znaku najlepiej się czują we wnętrzach, w których znajduje się mnóstwo roślin.

Zobacz także: Te znaki zodiaku najczęściej są oskarżane o brak uczuć. Do nikogo się nie przywiązują

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?