Zamknij

Gryffindor, Slytherin, a może Ravenclaw? Twój znak zodiaku wskazuje, do jakiego domu w Hogwarcie należysz

22.10.2021 12:12

"Harry Potter" to seria fantastycznych powieści o czarodziejach. Jeśli chcemy wiedzieć, kim stalibyśmy się w tym magicznym świecie, powinniśmy wziąć pod uwagę swoją datę urodzenia. Które znaki zodiaku znalazłyby się w Gryffindorze, a które trafiłyby do Slytherinu? Sprawdź, do jakiego domu przydzieliłaby cię Tiara w Hogwarcie.

Harry Potter
fot. Shutterstock

Hogwart to miejsce, o którym wielu z nas marzyło przez całe swoje dzieciństwo. Nietrudno dziś spotkać też dorosłych, którzy chętnie zamieniliby swoje codzienne obowiązki w pracy na przygodę w Szkole Magii i Czarodziejstwa.

Kto z nas choć raz nie fantazjował o tym, że podczas Ceremonii Przydziału wkłada na głowę Tiarę i może się wreszcie dowiedzieć, do jakiego domu najbardziej pasuje? Wskazówek w tej sprawie może udzielić astrologia. Jak się okazuje, domy w Hogwarcie mogą być odpowiednikiem żywiołów natury.

Zobacz także: Te znaki zodiaku boją się dorosłości. Uciekają od obowiązków i tęsknią do dzieciństwa

 Domy w Hogwarcie - znaki zodiaku

W Hogwarcie uczniów podzielono na cztery domy: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Każdy z nich miał przypisane pewne cechy charakterystyczne. Na tej podstawie możemy wywnioskować, który astrologiczny żywioł im odpowiada.

  • Gryffindor - najważniejszymi wartościami w tym domu są odwaga i szczerość, a także szlachetność wobec ludzi. Gryfoni należą do żywiołu Ognia - ich znaki zodiaku to Lew, Baran i Strzelec. Uwielbiają przygody, są niezwykle lojalni wobec przyjaciół i nigdy nie tracą optymizmu. Przez swój entuzjazm i niechęć do spokojnego namysłu często wpadają w kłopoty.
  • Slytherin - tu liczą się ambicja i spryt. Ślizgoni są przebiegli, nieufni i lubią kontrolować swoje otoczenie. Choć nie potrafią się do tego przyznać, kieruje nimi ogromna wrażliwość i często odczuwają skrajne emocje. Udają złych, by nie pokazać po sobie słabości. Ich żywiołem jest Woda. Należą do niego Ryby, Rak i Skorpion.
  • Ravenclaw - w tym domu panuje tolerancja dla odmienności, a najbardziej ceni się inteligencję. Ravenclaw pozostaje pod wpływem żywiołu Powietrza, do którego należą Bliźnięta, Wodnik i Waga. Te znaki zodiaku łączy otwartość, zainteresowanie światem, wszechstronna wiedza. Lubią się wyróżniać i są silnymi indywidualnościami.
  • Hufflepuff - uczniowie w tym domu są pracowici i uprzejmi, ale jednocześnie wierni swoim zasadom. Przez to, że mają realistyczne spojrzenie na świat i zachowują się powściągliwie, inni mogą uważać ich za nudnych. To jednak tylko pozory - choć są dość spokojni, w rzeczywistości mają bardzo interesujące przemyślenia. Opiekuje się nimi żywioł Ziemi, przypisany Bykom, Koziorożcom i Pannie.

"Harry Potter" a astrologia

J. K. Rowling wielokrotnie powtarzała, że Tiara nie popełnia żadnych błędów. I rzeczywiście - jeśli wziąć pod uwagę astrologię, w większości przypadków podział na żywioły zgadza się z przydziałami. Harry Potter przyszedł na świat 31 lipca, więc był zodiakalnym Lwem. Należał do Gryffindoru.

Warto jednak pamiętać, że Tiara Przydziału w Hogwarcie brała także pod uwagę sugestie uczniów lub przyjęte w domach zasady. Hermiona Granger obchodziła urodziny 19 września, a więc była zodiakalną Panną. Dlaczego trafiła do Gryffindoru? Stało się tak dlatego, że chciała znaleźć prawdziwych przyjaciół - a to zdecydowanie jedna z wartości, które są najbardziej cenione właśnie w domu Godryka. Natomiast Draco Malfoy, choć był zodiakalnymi Bliźniętami, trafił do Slytherinu przez wzgląd na czystość swojej krwi.

Sugestie astrologów powinniśmy więc potraktować z przymrużeniem oka. Są one podpowiedzią, która pozwala sobie wyobrazić, do jakiego domu pasujemy najbardziej.

Zobacz także: Żywioły znaków zodiaku. Sprawdź, jaki jest twój!

loader