Obserwuj w Google News

Jaki jest zodiakalny Byk? Poznaj horoskop opisowy Byka

3 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2023
18.11.2020 12:00
Zareaguj Reakcja

Byk to znak zodiaku osób urodzonych między 20 kwietnia a 20 maja. Byki twardo stąpają po ziemi i konsekwentnie dążą do celu. Bardzo ważną rzeczą dla nich są pieniądze. Byki lubią mieć solidną podstawę egzystencji, dlatego cenią sobie gruby portfel. Jakie jeszcze są osoby spod znaku Byka? Sprawdź!

Znak zodiaku Byk
fot. Shutterstock

Byk to drugi w kolejności znak zodiaku. Osoby spod tego znaku zodiaku są spokojne, zrównoważone emocjonalnie i twardo stąpające po ziemi. Są też nieco zdystansowane, daleko im do romantyzmu i marzycielstwa. Sprawdźcie, jakie inne cechy charakteru dotyczą Byka i z kim stworzy on idealną parę.

Zobacz także: Te znaki zodiaku boją się okazywać uczucia. Sprawdź, czy twój partner do nich należy

Zodiakalny Byk - charakterystyka. Jaki jest Byk?

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Osoby spod znaku Byka twardo stąpają po ziemi. Są stanowcze i konsekwentnie dążą do celu. Zwracają uwagę na rzeczy materialne – bardzo liczy się dla nich dobrobyt. Chcą mieć zabezpieczenie finansowe, które pozwoli im na dostatnie życie.

Byki są spokojne i nie pozwalają sobie na emocjonalne huśtawki. Nie ufają innym na początku znajomości, ale po bliższym poznaniu otwierają się na drugą osobę. Byki patrzą na życie bardzo racjonalnie. Do innych podchodzą pokojowo – rywalizacja jest im obca. Co ciekawe, Byki nie lubią zmian. Spośród wszystkich znaków zodiaku to właśnie Byk najbardziej ceni sobie nie tylko rutynę, ale także tradycję.

Byki niestety bywają również nieco egoistyczne, przez co mogą tracić w oczach innych. Jednak dla swoich przyjaciół są opiekuńczy, ciepli i liczą się z ich zdaniem.

Zobacz także:  5 najseksowniejszych kobiet według znaku zodiaku. One ociekają seksem!

Byk – kolor, kamień, kwiat

Byk należy do żywiołu Ziemi. Jego kolory to jasnozielony oraz jasnoniebieski. Kwiaty idealne dla Byka to róża, bez, lilia, hiacynt i jaśmin. Kamienie Byka to szafir, agat i karneol, a metal - miedź. Szczęśliwym miesiącem Byka jest wrzesień.

Zobacz także: Jak podrywa Byk? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Choroby, które dopadają osoby spod znaku Byka

Osoby spod znaku Byka uwielbiają dobrą kuchnię! Powinny uważać, aby nie popaść w otyłość. Jakie inne choroby dopadają Byki? Często cierpią one na choroby układu oddechowego – szczególnie infekcje i zapalenia gardła.

Jesteś spod znaku Byka i miewasz częste migreny? To niestety nie jest wyjątek. Bykom zdarzają się silne bóle głowy. Mogą borykać się także z zatruciami pokarmowymi, chorobami stawów i prostaty.

Redakcja poleca

Byk w związkach z innymi znakami zodiaku

Byk nie należy do romantyków. Jednak kiedy decyduje się już - czasem po wielu latach wahania - na związek z drugą osobą, traktuje go śmiertelnie poważnie. Byk jest też monogamiczny i bardzo zazdrosny. Nie pozwoli na żadne flirty czy skoki w bok. Pani Byk to osoba, którą ciężko zdobyć! Jest sympatyczna, towarzyska, uwielbia komplementy, ale aby podbić jej serce, trzeba się bardzo postarać. Z kolei pan Byk twardo stąpa po ziemi, nie lubi romansować. Kiedy już trafi na swoją drugą połówkę, nie wypuści jej jednak z rąk.

Które znaki najbardziej pasują do Byka? Przeczytaj horoskop partnerski dla Byka i sprawdź, z kim uda mu się stworzyć szczęśliwy związek.

Jaka praca jest najlepsza dla Byka?

Byk angażuje się w swoją pracę, ale jest trochę leniwy. Daje z siebie wszystko dopiero wtedy, kiedy naprawdę pokocha swoje zajęcie. Byk jest systematyczny, nie ma problemu z wykonywaniem swoich obowiązków, ale nie po drodze mu z terminami. Uwielbia przestrzegać zasad, ale tego samego oczekuje od współpracowników. Byk jest lojalny wobec swojego szefa, ma w sobie dużo ambicji i jest też bardzo dokładny. Dla Byka praca to środek do osiągnięcia celu, jakim są pieniądze. A bez tych nie wyobraża sobie życia. Dlatego też Byk zrobi wszystko, aby wywiązać się z przydzielonych mu obowiązków. Polecane dla Byka zawody to:

  • artysta,
  • kasjer,
  • doradca finansowy,
  • ogrodnik,
  • ekolog,
  • projektant,
  • restaurator.

Zobacz także: Jak odzyskać zodiakalnego Byka? Jest na to sposób!

Sławne Byki

Znane osoby spod znaku Byka to m.in. George Clooney, Salvador Dali, Wiliam Szekspir, Jan Paweł II, David Beckham, Al Pacino, Audrey Hepburn, Penelope Cruz, Andrzej Duda i Donald Tusk.

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę