Obserwuj w Google News

Czym charakteryzują się zodiakalne Bliźnięta? Zobacz, jaki jest ich kolor i z kim stworzą najlepszy związek

3 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2023
19.11.2020 10:00
Zareaguj Reakcja

Bliźnięta są uparte i osiągają cele z pozoru niemożliwe do osiągnięcia. Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają wyzwania, są pewne siebie i bardzo towarzyskie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o zodiakalnych Bliźniętach? Zobaczcie.

Znak zodiaku Bliźnięta
fot. Shutterstock

Bliźnięta to trzeci w kolejności znak zodiaku. To znak osób urodzonych między 21 maja a 20 czerwca. Bliźnięta są impulsywne, nerwowe i ekstrawertyczne. Łatwo dostosowują się do sytuacji – zawsze wiedzą, co powiedzieć, i często mówią to, czego się od nich oczekuje. Macie w swoim otoczeniu jakieś zodiakalne Bliźnięta? Zobaczcie, czym jeszcze się charakteryzują.

Zobacz także: Te znaki zodiaku boją się okazywać uczucia. Sprawdź, czy twój partner do nich należy

Zodiakalne Bliźnięta - charakterystyka. Jakie są Bliźnięta?

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Osoby spod znaku Bliźniąt są impulsywne, nerwowe, ekstrawertyczne. Często bujają w obłokach. Bliźnięta mają dwie twarze. Jedna z nich to twarz osoby krytycznie nastawionej do życia, często niezadowolonej, myślącej tylko o własnych interesach. Druga twarz Bliźniąt to postać tryskająca optymizmem, zarażająca innych swoim entuzjazmem do życia. Bliźniak doskonale rozumie zasadę "carpe diem" (łac. "chwytaj dzień") - i jeśli akurat nie dopada go zgryźliwość, wie, jak się do niej stosować.

Bliźnięta są bardzo pomysłowe i jednocześnie ciekawe świata. Jeżeli podchwycą jakąś ideę, z uporem maniaka dążą do tego, by ją zrealizować. Nie patrzą przy tym na konsekwencje. Zrobią wszystko, aby osiągnąć swój cel – nawet wtedy, kiedy muszą przez to wykopać pod kimś dołek. Miewają skłonność do tego, by manipulować innymi.

Zodiakalne Bliźnięta są tolerancyjne i łatwo się z nimi obcuje. Niestety odpowiedzialność i punktualność nie są ich najmocniejszymi stronami.

Redakcja poleca

Bliźnięta – kolor, kamień, kwiat

Bliźnięta należą do żywiołu Powietrza. Ich kolorem jest żółty i szary. Kamienie Bliźniąt to agat, kryształ górski, topaz. Z kolei kwiatem idealnym dla Bliźniąt jest… niezapominajka! Metalem Bliźniąt jest rtęć, a planetą, która opiekuje się tym znakiem zodiaku, jest Merkury. Szczęśliwy miesiąc Bliźniąt to sierpień.

Bliźnięta – choroby

Bliźnięta często łapią zapalenia i infekcje górnych dróg oddechowych. Powinny uważać szczególnie zimą – są podatne na przeziębienia, grypę, ale też zapalenia płuc czy oskrzeli. Wśród poważniejszych dolegliwości Bliźniąt często wymienia się astmę i gruźlicę.

Osoby spod znaku Bliźniąt mogą być bardziej narażone na alergie. Mogą cierpieć również na nerwice i liczne nerwobóle. Z kolei w starszym wieku mogą dopadać ich także choroby stawów i bóle reumatyczne.

Bliźnięta w związkach z innymi znakami zodiaku

Osoby spod znaku Bliźniąt są bardzo towarzyskie. Przyjemnie przebywać w ich otoczeniu. Jednak słabo reagują na krytykę i lubią zmiany, a to może wpływać na osłabienie ich relacji z ludźmi.

Pani spod znaku Bliźniąt jest towarzyska i wyrozumiała. Nigdy nie zgodzi się na rolę gospodyni domowej. Bliźnięta chcą robić karierę i dobrze żyje im się z osobami o podobnych ambicjach. Pan spod znaku Bliźniąt uwielbia komplementy! To najlepsza droga do jego serca.

Bliźnięta stronią od konfliktów i intryg, ale zdarza im się czasem "wypaplać" czyjś sekret. Ich partnerzy miewają problem z zaufaniem, bo Bliźniaki czasami w widoczny sposób starają się nimi manipulować. Z jakimi znakami zodiaku uda się Bliźniętom stworzyć najlepszy związek? Z silnymi osobowościami - Panną, Baranem, Koziorożcem i Wodnikiem. Z kolei Bliźnięta nie powinny łączyć się w pary z Bykiem, Rakiem i Rybami.

Redakcja poleca

Jaka praca jest najlepsza dla Bliźniąt?

Bliźnięta bardzo logicznie myślą. Dobrze sprawdzą się w roli badacza naukowego, wykładowcy uczelni lub nauczyciela, informatyka, programisty, a także architekta. Bliźnięta umieją zaczarować rzeczywistość – są elokwentne i potrafią przekonać innych do swojego zdania. Dlatego doskonale poradziłyby sobie w handlu.

To także osoby umiejące negocjować, ale też wybić się na pierwszy plan. Mogą spokojnie przewodzić zespołem, choć przydałby się im ktoś do pomocy, kto będzie organizował im pracę i dbał o ich punktualność. Idealne zawody dla Bliźniąt to:

  • handlowiec,
  • dziennikarz,
  • pracownik mediów,
  • kadrowiec,
  • urzędnik,
  • informatyk,
  • ilustrator,
  • nauczyciel.

Sławne Bliźnięta

Znane osoby spod znaku Bliźniąt to: Marilyn Monroe, Lenny Kravitz, Kylie Minogue, Johnny Depp, Clint Eastwood, Natalie Portman, Donald Trump.

Zobacz także: Jak odzyskać zodiakalnego Bliźniaka? Poznaj łatwy sposób

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę