Obserwuj w Google News

Jaki jest zodiakalny Baran? Poznaj horoskop opisowy Barana

3 min. czytania
Aktualizacja 02.02.2023
18.11.2020 12:00
Zareaguj Reakcja

Baran to pierwszy astrologiczny znak zodiaku. Otacza się gronem przyjaciół, ale jest wobec nich zaborczy. Wiele wymaga od innych, a od siebie jeszcze więcej! Jaki jeszcze jest zodiakalny Baran?

Znak zodiaku Baran
fot. Shutterstock

Baran to osoba urodzona między 21 marca a 19 kwietnia. Baran charakteryzuje się silną wolą i ambicją – we wszystkim chce być najlepszy. Jest gwałtowny. Chętnie zawiera przyjaźnie, ale też łatwo staje się nieznośny. Znacie kogoś spod znaku Barana? Sprawdźcie, czym się charakteryzuje osoba spod tego znaku zodiaku.

Zobacz także: 5 najseksowniejszych kobiet według znaku zodiaku. One ociekają seksem!

Zodiakalny Baran - charakterystyka. Jaki jest Baran?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Zodiakalne Barany to osoby, które nie boją się wyzwań. Lubią przewodzić grupie, co wynika z ich pewności siebie. Planetą Barana jest Mars - nazwa ta pochodzi od rzymskiego boga wojny. Symbolizuje ona walkę, agresję, ale też chęć działania i silną wolę. Barany bywają gwałtowne, a ich reakcje są nieprzewidywalne. I chociaż ten znak zodiaku uchodzi za osobę towarzyską i łatwo nawiązującą przyjaźnie, trzeba też o nim powiedzieć, że potrafi nagle zakończyć każdą znajomość. Wszystko przez humorzasty charakter Barana i jego duże wahania nastrojów.

Barany uparcie dążą do celu, nie zastanawiając się przy tym nad konsekwencjami swoich działań. Nie są dyplomatyczne, chcą postawić na swoim i wygrać. Bywają też bardzo impulsywne w dyskusjach - najpierw mówią, a potem myślą. Zdarza się, że Barany uważają się za nieomylne i sądzą, że wiedzą wszystko najlepiej, przez co stają się nieznośne dla otoczenia.

Baran – kolor, kamień, kwiat

Baran należy do żywiołu Ognia. Jego kolorem jest czerwień, a kwiatem są róże, fioletowe bzy i czerwone goździki. Kamienie zodiakalnych Baranów to diament i ciemnozielony jaspis. Metal przypisywany Baranowi to żelazo. Szczęśliwym miesiącem Barana jest październik.

Zobacz także: Jak uwieść zodiakalnego Barana? Poznaj sposób na to, żeby go usidlić! 

Baran – choroby

Osoby spod tego znaku zodiaku powinny szczególnie dbać o takie narządy jak żołądek, wątroba, nerki i drogi moczowe. Barany powinny troszczyć się o swoje stawy, bo często dopadają je choroby reumatyczne. Mają słabe nerwy, a przez swoje gwałtowne usposobienie miewają problemy z sercem i układem krążenia - cierpią na nadciśnienie tętnicze i są podatne na miażdżycę. Barany mogą mieć też problemy z płodnością.

Redakcja poleca

Baran w związkach z innymi znakami zodiaku

Ze względu na swój temperament i wybuchowy charakter Baran bywa trudnym partnerem. Mógłby stworzyć udany związek tylko z niektórymi znakami zodiaku. Ma bardzo silną osobowość, więc chociaż może się pochwalić wielkim poczuciem humoru i tym, że umie obrócić wszystko w żart, z częścią znaków jest mu zdecydowanie nie po drodze. Źle by się czuł z Rakiem, Skorpionem i Panną. Te znaki są dla niego zbyt wrażliwe.

W miłości Baran lubi wychodzić z inicjatywą, chce zrobić wrażenie na osobie, którą wybrał. Miłość to dla niego przygoda. Lubi, kiedy doznania są intensywne. Z którymi znakami będzie mu więc najlepiej? Oczywiście z innymi znakami z żywiołu Ognia - Lwem i Strzelcem.

Redakcja poleca

Jaka praca jest najlepsza dla Barana?

Barany to osoby przywódcze, które uwielbiają zarządzać innymi. Niestety są też bardzo trudne w konfrontacji, skłonne do kłótni. Barany nie znoszą rutyny i nudy – to właśnie one zabijają ich pomysłowość i chęć do pracy. Z drugiej strony Barany są pracoholikami, które w dodatku bardzo dużo wymagają od innych. Jakie zawody polecane są osobom spod znaku Barana? Przede wszystkim:

  • adwokat,
  • inżynier,
  • architekt,
  • kierowca,
  • menadżer,
  • nauczyciel,
  • wojskowy,
  • sportowiec.

Sławne Barany

Sławne osoby spod znaku Barana to Lady Gaga, Quentin Tarantino, Leonardo da Vinci, Celine Dion, Charlie Chaplin, Jackie Chan.

Zobacz także: Fazy Księżyca mają wpływ na twoje życie miłosne i... seksualne! Będziesz zaskoczony, co może się zdarzyć

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę