Obserwuj w Google News

Obcierają cię zimowe buty? Wypróbuj ten trik

2 min. czytania
12.12.2022 12:06
Zareaguj Reakcja

Jak szybko rozciągnąć zimowe obuwie? Zastosuj ten prosty domowy sposób, a otarcia na skórze nie będą już problemem.

Zimowe buty
fot. Shutterstock

Po powrocie z zimowego spaceru narzekasz na odciski i ból stóp? Dość często jest to spowodowane złym dopasowaniem obuwia. Zanim jednak odstawisz swoje ulubione kozaki w kąt, wypróbuj ten domowy trik na szybkie rozciągnięcie niewygodnych butów. W wielu przypadkach może on zastąpić profesjonalne zmiękczacze dostępne w sklepach.

Redakcja poleca

Jak rozciągnąć buty? Mamy na to sprawdzony sposób

Obcierające buty to dość częsty problem podczas zimowych dni. Ostatnią deską ratunku przed wizytą u szewca może okazać się ten prosty sposób - dawniej chętnie wykorzystywany przez nasze babcie.

Znajdź w swoim domu kilka białych kartek papieru, a następnie uformuj z nich duże kule. Potem delikatnie spryskaj je wodą i włóż do wnętrza butów. Ważne, aby wypełniły je w całości. W takiej formie najlepiej zostawić je na całą noc. Dzięki temu materiał butów stanie się elastyczniejszy, tym samym zmniejszając ryzyko otarć.

Zobacz także: Poznaj domowy sposób na polerowanie butów. Dzięki niemu będą piękne i lśniące

Inne sposoby na niewygodne buty

Jeżeli zdarzyło ci się kupić niedopasowane buty, możesz spróbować rozciągnąć je również innymi sposobami. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnych zapiętek. Niektórzy stosują do tego także krem lub wazelinę. Wystarczy posmarować wnętrze obuwia jednym z tych produktów, co spowoduje zmiękczenie materiału. Ten sposób ma jednak swoje wady i nie nadaje się do każdego rodzaju obuwia - może bowiem spowodować powstanie tłustych, widocznych plam, które będą później trudne do usunięcia.

Zobacz także: Jak szybko odświeżyć wnętrze butów domowym sposobem? Podpowiadamy