Obserwuj w Google News

Założyła siłownię dla psów. Zwierzaki są zachwycone

2 min. czytania
20.03.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

Zwykłe spacery nie wystarczają Twojemu futrzastemu przyjacielowi? Pies ma mnóstwo energii, a Ty nie możesz spacerować kilkanaście razy dziennie? A może mieszkasz w okolicy pozbawionej miłego otoczenia? Na te i podobne rozterki właścicieli psów postanowiła odpowiedzieć Australijka Mirjam Kunnberg. W samochodzie dostawczym stworzyła mobilną siłownię dla psów, wyposażoną w dwie bieżnie!

Zwykły spacer z psem? A może psia siłownia?
fot. Woofer Wagon - Mobile Doggy Gym/Facebook

Woofer Wagon, czyli Szczekający Wóz, wyjechał na australijskie ulice z misją: każdy pies powinien się wybiegać! Założycielka psiej siłowni stwierdziła w rozmowie z brytyjskim Metro:

Robię to przede wszystkim dlatego, że psy we współczesnych czasach nie mają już wielu możliwości porządnego wybiegania się ze względu na postępującą urbanizację lub problemy behawioralne.

Strona internetowa Woofer Wagon wskazuje też na korzyści związane z korzystaniem z bieżni: taki trening ma wzmacniać pewność siebie, skupienie i zadowolenie z osiągnięć zwierzaka. Praca z bieżnią ma też podobno przewyższające klasyczny spacer z psem benefity zdrowotne: stymulację wzrostu mięśni, odporność kości i polepszenie ruchliwości. Psią bieżnię rekomenduje się również zwierzakom z nadwagą.

Redakcja poleca

Spacer z psem to nie wszystko. Siłownia dla zwierzaków jako alternatywa

Woofer Wagon regularnie przyjmuje wielu klientów i chętnie dzieli się przebiegiem ich treningów w mediach społecznościowych. Psy trenujące w mobilnej siłowni mają różne potrzeby, a także – zupełnie jak ludzie! - odmienne od siebie charaktery. Niektóre zwierzaki po prostu wskakują na bieżnię i rozpoczynają radosny bieg. Inne, nieco nieśmiałe, czekają na zachętę i na rozgrzewkę wybierają spokojny marsz. Niezależnie jednak od początkowego nastawienia wszyscy psi klienci wyglądają na zadowolonych – o ich właścicielach nie wspominając!

Spacer z psem to oczywiście najbardziej znana forma aktywności w przypadku posiadania zwierzaka. Psia siłownia dokłada do tego rodzaju wysiłku pomoc w rozwiązywaniu problemów behawioralnych, szczególnie w przypadku psów, które mają problemy ze spacerami w większych, publicznych przestrzeniach czy ze swobodnym ruchem bez smyczy.

Woofer Wagon jest otwarty na wszystkie psy, niezależnie od ich historii czy obecnego stanu emocjonalnego - – czytamy na stronie internetowej.

Zobacz także: Odszedł jej pies, więc poprosiła szefa o wolne. Tak zareagował

Spacer z psem na bieżni. Jak to działa?

Zdarza się, że właściciele rozważający wizytę w psiej siłowni obawiają się, że zwierzak będzie zmuszony do biegu. Na szczęście bieżnie skonstruowane są w sposób dostosowany do indywidualnego tempa marszu czy biegu. Okazuje się, że urządzenia działają na zasadzie mechanicznej, czyli sami klienci na czterech łapach wprawiają je w ruch.

Jeśli zatem piesek nie chce biegać lub na razie nie umie tego robić w wyniku traum z przeszłości, może zdecydować się na spacer w spokojnym tempie. Część zwierzaków przekonuje się do bieżni w trakcie treningu.

„Bywają też takie, które będą biegać jak szalone bez jakiejkolwiek dodatkowej zachęty i muszę je zatrzymywać lub spowalniać, bo inaczej będą pędzić, aż padną” - – zdradza Mirjam Kunnberg.

RadioZET.pl/metro.co.uk/wooferwagon.com/au