Obserwuj w Google News

Ten błąd popełniamy często podczas szkolenia psa. Sprawdź, czego dotyczy

2 min. czytania
05.01.2023 10:46
Zareaguj Reakcja

Ekspertka podpowiada, jakiego błędu unikać podczas szkolenia psa. Dzięki temu szybciej nauczy się komend.

Szkolenie psa
fot. Shutterstock

Jak wyszkolić psa? To pytanie często zadają sobie początkujący właściciele czworonogów. Każdy pies jest inny i w niektórych przypadkach może potrzebować trochę więcej czasu na naukę pewnych zachowań. Szczególnie jeżeli mówimy o tych najmłodszych pupilach. Opiekunowie tych zwierząt często na początku mierzą się z różnymi problemami podczas takich treningów i zdarza im się popełniać różne błędy. Ekspertka wskazuje na jeden z nich.

Redakcja poleca

Nie popełniaj tego błędu podczas szkolenia psa

Jennifer to doświadczona trenerka psów, która ma na swoim koncie pracę z różnymi rasami. Jest właścicielką ośrodka zajmującego się profesjonalnym szkoleniem czworonogów. Kobieta prowadzi także konto na TikToku, na którym udziela różnych porad opiekunom tych zwierząt. Jej profil ma ponad 9 milionów polubień.

Ostatnio specjalistka podzieliła się pewną przydatną wskazówką. Wiele osób ucząc psa różnych komend, powtarza je wielokrotnie. Według ekspertki nie zawsze jest to konieczne. Lepiej po wygłoszeniu komendy, dać psu trochę więcej czasu do namysłu. Dzięki temu po chwili możemy uzyskać pożądaną reakcję. Przekonajcie się sami:

Zobacz także: Jak wyczyścić legowisko dla psa? Podpowiadamy

Ta metoda naprawdę działa

Nagranie opublikowane przez Jennifer cieszy się dużą popularnością na platformie. Polubiło je ponad 7 tysięcy osób. Dla wielu obserwatorów ekspertki ukazana przez nią metoda wydała się dość zaskakująca. Niektórzy po jej zastosowaniu przyznali jednak, że rzeczywiście przyniosła zadowalające efekty:

Cały czas się powtarzam, już nie będę! Dziękuję ci.
 
Dobrze wiedzieć, wykorzystam to w przypadku mojego owczarka niemieckiego.
 
Dzięki, to naprawdę pomocne.

A wam zdarza się popełniać ten błąd podczas szkolenia swojego czworonożnego przyjaciela?

Zobacz także: Jak rozpoznać, że psu coś dolega? Oto 5 sygnałów, których nie należy lekceważyć