Obserwuj w Google News

Biedronka i Lidl już sprzedają żywe choinki. Świąteczne drzewka kosztują grosze

2 min. czytania
30.11.2023 11:21
Zareaguj Reakcja

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników świąt - w Lidlu i Biedronce właśnie pojawiły się żywe choinki. Ceny świątecznych drzewek zaczynają się już od 11,99 złotych. 

W Lidlu i Biedronce pojawiły się żywe choinki. Świąteczne drzewka kosztują grosze
fot. Shutterstock

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej osób przymierza się więc do zakupu bożonarodzeniowego drzewka. Doskonale zdają sobie z tego sprawę popularne dyskonty. Lidl oraz Biedronka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zaczęły sprzedawać żywe choinki w doniczkach. Można je kupić za grosze.

Redakcja poleca

W Lidlu i Biedronce pojawiły się żywe choinki. Kosztują grosze

W Lidlu można znaleźć wiele rodzajów świątecznych drzewek. Najmniej, bo 19,99 zł, zapłacimy za 40-centymetrowego cyprysa w ozdobnej osłonce. Za 34,99 zł można natomiast nabyć polski świerk Conica (drzewko ma około 60 cm wysokości). Z kolei 46,99 zł kosztuje 80-100-cm świerk w doniczce. Lidl oferuje również jodłę kaukaską w rękawie za 59,99 zł (choinka liczy od ok. 60 do 80 cm). Nieco wyższe drzewo, bo liczące ok. 120-145 cm, można nabyć za 79,99 zł. W tym wypadku jodła sprzedawana jest w doniczce.

Wszystkie choinki dostępne są w Lidlu od czwartku 30 listopada do wyczerpania zapasów. Warto jednak pospieszyć się z zakupem, ponieważ bożonarodzeniowe drzewka - jak to bywa przy tego typu ofertach - mogą zniknąć w mgnieniu oka. Warto też wspomnieć, że poza choinkami dyskont sprzedaje gwiazdy betlejemskie. Ceny roślin zaczynają się już od 5,85 zł.

Lidl sprzedaje żywe choinki
fot. lidl.pl

Od czwartku również Biedronka poszerzyła swój asortyment o bożonarodzeniowe drzewka. Dyskont sprzedaje "mini choinki". W ofercie sklepu znajdziemy świerk ze świątecznymi ozdobami oraz Cyprysik Lawsona "Elwoodii" w ceramicznej doniczce. Drzewka kosztują odpowiednio 22,99 zł oraz 11,99 zł. Oferta trwa od czwartku 30 listopada do środy 6 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Choinki dostępne są tylko w wybranych sklepach sieci. Większy wybór bożonarodzeniowych drzewek w Biedronce będzie prawdopodobnie na początku grudnia lub w połowie miesiąca. 

Poza choinkami - podobnie jak Lidl - portugalska sieć sklepów oferuje również gwiazdy betlejemskie w cenie 11,99 zł oraz 26,99 zł. Dyskont sprzedaje też róże (11,99 zł) oraz Golterię Big Berry w osłonce (9,99 zł).

Zobacz także:  Chcesz, aby twoja choinka długo stała i nie gubiła igieł? Zastosuj trik z piłeczką pingpongową

Choinki w Biedronce
fot. biedronka.pl

Kiedy powinno się ubrać choinkę na święta?

Zgodnie z tradycją dekorowanie choinki powinno odbyć się w wigilijny poranek, czyli 24 grudnia. Wiele osób na przyozdobienie świątecznego drzewka decyduje się jednak znacznie wcześniej. W niektórych domach choinkę można zobaczyć już na początku grudnia. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap