Obserwuj w Google News

Mszyce zaatakowały twoje róże? Wypróbuj ten trik

2 min. czytania
25.05.2023 14:53
Zareaguj Reakcja

Ten domowy środek na mszyce działa niezwykle skutecznie. Dzięki niemu uratujesz róże w ogrodzie.

mszyce na różach
fot. Shutterstock

Róże to niezwykle urokliwe kwiaty, które chętnie wykorzystujemy w aranżacji naszych ogrodów i tarasów. Różane krzewy często sadzimy je w większych ilościach na posesjach zamiast np. żywopłotu, gdzie mogą pełnić rolę naturalnego ogrodzenia. Pielęgnacja tych roślin nie jest skomplikowana, ale z pewnością wymaga od nas systematyczności.

Poza podlewaniem oraz nawożeniem istotna jest również ich ochrona przed różnymi chorobami i szkodnikami. Niestety nie zawsze jest to łatwe. Sporym utrapieniem mogą być m.in. mszyce. Ich obecność może wpłynąć negatywnie na roślinę – zarówno na jej liście, jak i kwiaty. Aby się z nimi uporać, warto wypróbować ten trik, po który dawniej sięgały nasze babcie.

Redakcja poleca

Sprawdzony sposób na mszyce

Mszyce mogą wyrządzić wiele szkód naszych kwiatom. Walka z tymi małymi owadami nie jest prostym zadaniem, ale istnieją różne sposoby, które mogą nam w tym znacznie pomóc. O jednym z nich pisze portal Wirtualna Polska Kobieta. Taką tanią i łatwą metodę warto wypróbować również w swoim ogrodzie.

Zanim sięgniemy po profesjonalne opryski, możemy przetestować działanie szarego mydła, które przynosi zaskakująco dobre rezultaty. Wystarczy wymieszać 20 g tego produktu z litrem ciepłej wody. Powstały roztwór powinien dobrze wystygnąć. Gdy to nastąpi, wystarczy spryskać nim wszystkie róże. Aby metoda przyniosła dobre efekty, warto zafundować roślinie taki kilkudniowy zabieg.

Zobacz także: Podlej tym pelargonie. Będą rosły w oczach

Jak pielęgnować róże?

Chociaż różne nie należą do bardzo wymagających kwiatów, warto pamiętać o kilku zasadach dotyczących ich pielęgnacji. Są to krzewy, które najlepiej rosną w miejscach zapewniających im odpowiednią ilość światła. Należy również zadbać o ich właściwą ochronę przed wiatrem. Poza tym przy ich podlewaniu warto mieć na uwadze to, że gleba nie powinna być ani zbyt wilgotna, ani za sucha. W upalne dni najlepiej to robić o poranku lub dopiero w godzinach wieczornych.

Zobacz także: Hortensje będą rosły jak szalone. Sięgnij po produkt, który masz w kuchni

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl