Obserwuj w Google News

Róże będą jeszcze piękniejsze. Wystarczy ten nawóz

2 min. czytania
09.05.2023 15:08
Zareaguj Reakcja

Jak nawozić róże, aby rosły lepiej? Wypróbuj ten domowy sposób. Zajmuje chwilę, a może przynieść znakomite efekty.

Róże
fot. Shutterstock

Róża to prawdziwa królowa wśród kwiatów, która często zdobi nasze ogrody. Jest ona jednak dość wymagająca pod względem uprawy. Takie krzewy do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich warunków. Początkujący ogrodnicy powinni zwrócić uwagę na jeszcze inne kwestie.

Trzeba bowiem także pamiętać nie tylko o prawidłowym podlewaniu róż, ale również ich regularnym nawożeniu. Jak się okazuje poza specjalistycznymi środkami, możemy wypróbować także działanie naturalnych produktów, które wspomogą wzrost tych roślin. O jednym z nich napisał portal Wirtualna Polska Kobieta.

Redakcja poleca

To idealny nawóz do róż

W pielęgnacji kwiatów i krzewów wiele osób wykorzystuje naturalne sposoby na nawożenie roślin. Skuteczne domowe nawozy znajdziemy w naszych kuchniach. Jeżeli uprawiasz róże w swoim ogródku, możesz wypróbować trik z wykorzystaniem bananów, a dokładniej ich skórek. Zamiast wyrzucać je do kosza, warto samemu przekonać się o ich działaniu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to skarbnica wielu składników odżywczych, m.in. potasu i fosforu. Są one niezbędne do tego, aby nasze krzewy rosły piękne i były w większym stopniu odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jedyne co musisz zrobić, to umieścić kilka skórek w glebie w miejscu, w którym rośnie krzew. Dla lepszego efektu takie nawożenie warto powtarzać co jakiś czas.

Zobacz także: Najmodniejsze kwiaty doniczkowe - jakie wybrać do domu? 

Jak dbać o róże?

Przede wszystkim róże uwielbiają odpowiednio nasłonecznione stanowiska. Odpowiednia ilość światła sprawia, że kwiaty są bujne i niezwykle piękne. Pamiętaj również o wyborze właściwego podłoża. W tym przypadku gleba nie może być za bardzo piaszczysta oraz zbyt wilgotna. Ponadto nie należy podlewać ich zbyt często – najlepiej robić to dwa do trzech razy w miesiącu dużą ilością wody.

Zobacz także: Pelargonie to idealne kwiaty na balkon. Jak o nie dbać?

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl