Obserwuj w Google News

To warzywo może zwiększyć popęd seksualny. Nadchodzi sezon

2 min. czytania
04.05.2023 11:32
Zareaguj Reakcja

– To warzywo może zwiększyć ochotę na seks. Właśnie zaczął się na nie sezon. Jest niskokaloryczne, bo ma tylko 18 kcal/100g, i do tego bardzo zdrowe – zaznaczył Michał Wrzosek w jednym z najnowszych filmików na Instagramie. Dietetyk kliniczny i trener sportowy opowiedział o właściwościach szparagów.

Szparagi: Czy rzeczywiście zwiększają libido?
fot. Shutterstock/DUSAN ZIDAR

Michał Wrzosek jest dietetykiem klinicznym i trenerem sportowym, który aktywnie działa w mediach społecznościowych. Ekspert na Instagramie i TikToku radzi internautom, jak jeść zdrowo i świadomie. Daje także wskazówki tym, którzy borykają się z „nadprogramowymi” kilogramami i chcą je zrzucić. Dietetyk cieszy się dużym poważaniem internautów. Jego profil obserwuje ponad 260 tys. obserwatorów. Liczba ta stale rośnie.

Porady Michała Wrzoska zdobywają uznanie użytkowników mediów społecznościowych. Niedawno specjalista postanowił opowiedzieć swoim fanom o warzywie, które zachwyca bogactwem składników odżywczych, jest smaczne i może przyczynić się do zwiększenia popędu seksualnego. Michał Wrzosek miał na myśli szparagi. – Zawarte w nich składniki mineralne i aminokwasy chronią wątrobę przed toksynami – zaznaczył na wstępie filmu. Później dodał:

10 sztuk dostarcza aż 50 proc. zapotrzebowania na kwas foliowy, dlatego polecane są kobietom w ciąży. Zawierają też związek, który może zwiększyć libido.

Szparagi: Dlaczego warto je jeść?
fot. shutterstock/barmalini

Szparagi: Dlaczego warto je jeść? Właściwości

Sezon na szparagi w Polsce jest wyjątkowo krótki – twa nieco ponad miesiąc. Od maja do czerwca. Wówczas warto zajadać się tymi warzywami – są pyszne i zawierają wiele cennych składników odżywczych m.in.: żelazo, fosfor, magnez, wapń, sód, potas, kumarynę, karotenoidy, olejki lotne i błonnik. Są również źródłem witamin: A, E, PP, C oraz witamin z grupy B.

Zobacz również:  Szparagi z jajkiem sadzonym to przysmak w sam raz na śniadanie. Oto łatwy przepis

Szparagi mają zbawienny wpływ na organizm. Wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego i korzystnie wpływają na układ moczowy. Ich regularne spożywanie prowadzi do unormowania ciśnienia tętniczego.

Redakcja poleca

Szparagi: Czy rzeczywiście zwiększają libido?

Szparagi uważane są także za naturalny afrodyzjak. Znajdują się w nich bowiem fitoestrogeny, a więc naturalne hormony roślinne, które często zestawiane są estrogenami. To warzywo może zwiększyć popęd seksualny zwłaszcza u kobiet. Szparagi wspierają jednak również męską kondycję seksualną.

RadioZET.pl