Obserwuj w Google News

To najsłodsza odmiana truskawek. Wypatruj jej w sklepach

2 min. czytania
15.06.2023 15:21
Zareaguj Reakcja

Kto z nas nie uwielbia truskawek? To owoce, które cieszą się szczególną popularnością. Dobrze smakują zarówno solo, jak i w towarzystwie słodkich dodatków – czekolady, czy też bitej śmietany. Jakie truskawki powinniśmy wybierać, aby mieć absolutną pewność, że sięgamy po produkt najlepszej jakości?

To najsłodsza odmiana truskawek. Wypatruj jej w sklepach
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Truskawki to wyjątkowo uniwersalne owoce. Możemy jeść je solo, dekorować słodkimi dodatkami, a także wytwarzać z nich smaczne przetwory, między innymi dżemy, kompoty, soki i konfitury. Są nie tylko pyszne, ale także zdrowe. Zawierają witaminy C, A oraz witaminy z grupy B. Są również źródłem składników mineralnych:

  • wapnia, 
  • żelaza, 
  • magnezu, 
  • fosforu, 
  • potasu. 

Dzięki zawartości błonnika przyczyniają się do usprawnienia pracy jelit. Z kolei zawarte w nich przeciwutleniacze mają właściwości przeciwzapalne.

Ta odmiana truskawek jest słodsza niż pozostałe. „Dzięki odpowiednim właściwościom glebowym”

Czy wszystkie truskawki są tak samo pyszne? Zdecydowanie nie. To, jak smakują i pachną owoce zależy między innymi od tego, gdzie urosły oraz jak były pielęgnowane przez hodowców. Eksperci z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w jednym z najnowszych postów zwrócili uwagę na polską odmianę truskawek, która cieszy się szczególnym poważaniem. Warto szukać jej w sklepach.

fot. shutterstock/OlegPandaBoev
fot. Jakie truskawki wybrać. To najlepsza polska odmiana

Zobacz również:  Jak przechowywać truskawki? Dzięki temu będą świeże przez dłuższy czas

– Kaszëbskô malëna to truskawka kaszubska! Co ją odróżnia zatem od wszystkich innych polskich truskawek? Eksperci uznali, że dzięki odpowiednim właściwościom glebowym i klimatycznym Kaszub, jest bardziej aromatyczna i słodsza niż truskawki uprawiane w innych rejonach. I przede wszystkim jako jedyna jest chroniona prawem własności intelektualnej – oznaczeniem geograficznym – i to na poziomie unijnym – zaznacza Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w poście na Facebooku.

Redakcja poleca

Eksperci tłumaczą również: – Oznaczenie geograficzne to oznaczenie stosowane na produktach, które mają określone pochodzenie geograficzne i posiadają cechy lub renomę, które wynikają z tego pochodzenia. Oznaczenie musi identyfikować produkt jako pochodzący z danego miejsca. Prawo to podkreśla określoną jakość towaru, receptury czy składników. Pozwala na zdecydowanie wyższy przychód – towary z oznaczeniem geograficznym zazwyczaj są droższe.

RadioZET.pl