Obserwuj w Google News

Podlej tym pelargonie. Będą rosły w oczach

2 min. czytania
15.05.2023 15:22
Zareaguj Reakcja

Czym nawozić pelargonie? Wypróbuj ten domowy sposób. Twoje kwiaty będą piękne, jak nigdy wcześniej

Podlewanie kwiatów
fot. Shutterstock

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów, które chętnie wykorzystujemy do dekoracji balkonów i tarasów. Przeważnie sadzimy je w drugiej połowie maja, aby mieć pewność, że nie zagrożą im gwałtowne spadki temperatury. Potem czekają nas liczne zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym te rośliny mogą rozwijać się prawidłowo.

Aby wspomóc wzrost tych kwiatów, konieczne jest późniejsze nawożenie ich. Warto wykorzystać do tego nie tylko profesjonalne środki, ale również te, które mamy na wyciągnięcie ręki w swojej kuchni. Wiele z nich doskonale sprawdzi się bowiem jako domowe odżywki o skutecznym działaniu.

Redakcja poleca

Ten nawóz do pelargonii zrobisz błyskawicznie

Uprawa pelargonii nie jest najtrudniejszym zadaniem. Na ich szybszy wzrost i piękny wygląd z pewnością wpłynie stosowanie domowych nawozów, które z łatwością zrobisz samodzielnie. Jeden z nich, po który chętnie sięgały nasze babcie możesz przygotować bardzo szybko z wykorzystaniem… cukru.

Wystarczy dodać cztery łyżeczki tego produktu do litra ciepłej wody i wszystko dokładnie wymieszać, aż cukier dokładnie się rozpuści. Gdy roztwór wystygnie, najlepiej przelać go do butelki i co jakiś czas podlać nim rośliny – dwa razy w miesiącu w zupełności wystarczą, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Zobacz także: Jakie wieloletnie kwiaty wybrać na balkon? 

Popularne domowe nawozy do kwiatów

Do nawożenia kwiatów możesz wykorzystać także mieszanki na bazie innych domowych produktów. Bardzo dobre efekty może przynieść zastosowanie płynnej odżywki przyrządzonej ze skórek z bananów. Zawarte w nich składniki wzmocnią rośliny i wpłyną pozytywnie na ich wygląd.

Dużą popularnością cieszy się również nawóz z fusów po herbacie. Jego przygotowanie jest banalne. Wystarczy zalać garść liści tego produktu gorącą wodą, przykryć naczynie i odczekać, aż wszystko wystygnie. Potem taki płyn możemy stosować co jakiś czas do nawożenia nie tylko pelargonii, ale również do innych kwiatów balkonowych np. słoneczników lub róż.

Zobacz także: Podlewasz rośliny balkonowe w taki sposób? Lepiej tego nie rób

5 domowych nawozów do roślin. Przygotujesz je błyskawicznie
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock