Obserwuj w Google News

Po kurzu nie będzie śladu. Wystarczy ta domowa mikstura

2 min. czytania
22.09.2023 14:33
Zareaguj Reakcja

Domowe porządki z pewnością nie należą do ulubionych zajęć wielu osób. Szczególnie uciążliwą czynnością jest nieustanne ścieranie osiadającego na meblach kurzu – prawdziwego skarania pedantów i alergików. Wszędobylski pył utrudnia codzienne funkcjonowanie; okazuje się jednak, że na ratunek może przyjść domowy płyn do wycierania kurzu, który pozbędzie się irytującego problemu.

Ten płyn przeciwko kurzowi to hit. Przygotuj go w domu
fot. Broggi Production/Shutterstock

Charakterystyczny pył nazywany kurzem to tak naprawdę mieszanka rozmaitych substancji: włosów, sierści i śliny zwierząt, piasku, pyłków kwiatów, jaj owadów czy złuszczonego naskórka. Do mieszkania wnosisz go z zewnątrz (po powrocie z pracy czy otwarciu okien) lub nieświadomie samodzielnie go wytwarzasz (posiadając dywan, opiekując się zwierzętami i nosząc różne ubrania). Kurz gromadzi się zazwyczaj w miejscach, w których brakuje wystarczająco mocnego przepływu powietrza, a zatem głównie rozmaitych meblach czy elementach wyposażenia znajdujących się na sporej wysokości, np. zawieszonych na ścianie półkach. Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się tego uciążliwego problemu – stwórz w domu płyn przeciwko kurzowi, który pozostawi na przetartych nim powierzchniach barierę ochronną. Portal WP genialne.pl zdradza, jak przygotować tę miksturę.

Redakcja poleca

Ten płyn przeciwko kurzowi to hit. Zrób go w domu

Do stworzenia specjalnej substancji pełniącej rolę bariery ochronnej na meblach wystarczą ci zaledwie trzy składniki: 50 ml octu, dwie łyżki oliwy z oliwek oraz kilka kropel wybranego olejku eterycznego. Przelej wszystko do butelki z atomizerem i mocno wstrząśnij, by wszystkie składniki mogły dokładnie się ze sobą połączyć.

Miksturę możesz stosować od razu po jej przygotowaniu. Ten płyn przeciwko kurzowi znakomicie poradzi sobie z zadaniem: wystarczy, że spryskasz nim meble, po czym wytrzesz je miękką ściereczką. W ten sposób nie zobaczysz na nich nieestetycznego pyłu jeszcze przed długi czas.

Zobacz także: Okna będą lśniące jak nigdy. Wypróbuj ten domowy trik

Jak pozbyć się kurzu? Dodatkowy sposób

Jakiś czas temu informowaliśmy o popularnym na TikToku triku, polegającym na dolaniu do wody odrobiny płynu do zmiękczania tkanin. Przetarte mieszanką meble będą nie tylko perfekcyjnie czyste, ale i pięknie pachnące. Kurz nie będzie osadzać się na powierzchniach, ponieważ roztwór charakteryzuje się znakomitymi właściwościami antystatycznymi.

Nie przegap
Jak umyć fugi? Te produkty ci pomogą
4 Zobacz galerię
fot. Jakub Ustrzycki/Shutterstock