Obserwuj w Google News

Tym domowym środkiem umyjesz cały dom. Potrzebujesz tylko dwóch składników

2 min. czytania
20.09.2023 14:56
Zareaguj Reakcja

Planujesz intensywne domowe porządki? Skorzystaj z prostego przepisu na domowy płyn do mycia. Dzięki niemu pozbędziesz się brudu z wielu miejsc w twoim domu.

Ten domowy płyn do mycia doczyści cały dom.
fot. Troyan/Shutterstock

Często zdarza ci się walczyć z rozmaitymi zanieczyszczeniami za pomocą specjalnych, dostępnych w sklepach specyfików? Przed kolejnym uzupełnieniem zapasów chemii domowej wypróbuj recepturę na domowy płyn do mycia. Do jego przygotowania potrzebujesz zaledwie dwóch składników, które znajdziesz w swojej kuchni. Portal WP genialne.pl zapewnia, że preparat domyje nie tylko tłuszcz, ale i kamień czy resztki kleju.

Redakcja poleca

Ten domowy płyn do mycia doczyści wszystkie zanieczyszczenia. Wystarczą dwa składniki

Do stworzenia preparatu potrzebujesz octu oraz cytryny. Warto zauważyć, że wiele osób często marnuje cytrynową skórkę, wyrzucając ją do kosza. Ten owoc posiada jednak wiele znakomitych i przydatnych podczas sprzątania cech.

Resztki pozostałe po cytrynie należy pokroić na małe kawałki i wrzucić do słoika, po czym zalać szklanką octu. Następnie naczynie powinno zostać szczelnie zamknięte i umieszczone w odpowiednim miejscu: lodówce lub zaciemnionej szafce. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo mikstura potrzebuje czasu, by dojrzeć i odpowiednio się „przegryźć” – trzeba odstawić ją na co najmniej dwa tygodnie. Po etapie dojrzewania i nabierania przez specyfik mocy przelej domowy płyn do mycia do szklanej butelki z atomizerem lub pozostaw ją w słoiku. Możesz już przystąpić do sprzątania!

Zobacz także: Okna będą lśniące jak nigdy. Wypróbuj ten domowy trik

Domowy płyn do mycia z dwóch składników. Nadaje się do sprzątania całego domu

Portal genialne.pl zauważa, że domowy preparat ma dość uniwersalne właściwości czyszczące. Cytryna połączona z octem nie tylko rozjaśnia, ale i usuwa kamień i wiele różnych rodzajów zabrudzeń. W związku z tym płyn do mycia można stosować np. w kuchni i łazience. Znakomicie poradzi sobie z osadem na rozmaitych powierzchniach: płytkach, bateriach czy blatach. Dodatkowym plusem jest bez wątpienia jego koszt – do przygotowania specyfiku wystarczą posiadane już składniki, zatem zawartość twojego portfela zdecydowanie nie ucierpi.

Nie przegap
Jak umyć fugi? Te produkty ci pomogą
4 Zobacz galerię
fot. Jakub Ustrzycki/Shutterstock