Obserwuj w Google News

Oto 5 częstych błędów popełnianych przez właścicieli psów. Lepiej ich unikać

2 min. czytania
28.12.2022 15:58
Zareaguj Reakcja

Jakie błędy często popełniają posiadacze czworonogów? Trenerka psów wskazała kilka z nich. Sprawdź, o czym mowa.

Pies
fot. Shutterstock

Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. Wychowanie takiego pupila jest bowiem skomplikowanym procesem, który wymaga czasu i cierpliwości. Niestety nawet mimo wszelkich starań opiekunom czworonogów zdarza się popełniać różne błędy. Niekiedy ich konsekwencje są zauważalne dopiero po pewnym czasie. Jakich zachowań lepiej unikać? Oto kilka porad trenerki psów.

Redakcja poleca

Te błędy są często popełniane przez posiadaczy psów

Natalie Lambert to popularna w sieci trenerka psów. Kobieta prowadzi na TikToku profil o nazwie @balancedbeginningsk9, który ma ponad 60 tysięcy obserwujących. Ekspertka dzieli się na nim różnymi poradami, które mogą okazać się niezwykle przydatne właścicielom czworonogów. Na jednym z opublikowanych filmów trenerka wskazała kilka błędów, jakie często zdarza się popełniać opiekunom tych zwierząt.

Pierwszy z nich to nieograniczony dostęp psa do żywności i zabawek – według trenerki w ten sposób zmniejszamy wartość tych przedmiotów i sprawiamy, że nasz pupil jest mniej zmotywowany. Kolejny błąd popełniamy wtedy, gdy nie uczymy czworonoga spokojnego zachowania, tylko skupiamy się głównie na ćwiczeniach i zabawie.

Poza tym wiele osób zakłada, że pies nie potrzebuje żadnych granic. Zdaniem ekspertki nie można wprowadzić pupila do świata ludzi, nie dając mu jednocześnie wskazówek, jak ma się w nim odnaleźć i funkcjonować. Błędem jest również myślenie, że szkolenie psa odbywa się tylko w ustalonych porach. Godzina treningu będzie bez znaczenia, jeżeli nie stanie się nieodłączną częścią codziennego życia.

Trenerka wymieniła jeszcze jeden popularny błąd, który dotyczy pozwalania innym ludziom czy psom na zaczepianie twojego pupila w miejscach publicznych. To może sprawić, że twój czworonożny przyjaciel będzie reagował niepokojem lub nadmierną ekscytacją za każdym razem, gdy zobaczy nową osobę lub innego psa.

Zobacz także: Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku

"Sama prawda" - komentują internauci

Nagranie tiktokerki zdobyło wiele polubień na platformie. Pod filmem trenerki pojawiło się mnóstwo komentarzy właścicieli czworonogów. Wielu użytkowników stwierdziło, że zgadza się z ekspertką i stosuje się do tych zasad na co dzień:

Zdecydowanie się zgadzam. Szczególnie z tą pierwszą. Nasza border collie nie ma swobodnego dostępu do zabawek i kiedy się nimi bawimy, jest najszczęśliwsza.
 
Zasada druga jest niezwykle ważna. Większość osób myśli o spacerach, jeżdżeniu na rowerze czy bieganiu z psem, ale odpoczynek jest równie potrzebny.

A wam zdarza się popełniać takie błędy?

Zobacz także: Stresujesz się? Twój pies potrafi to “wywąchać”!