Obserwuj w Google News

Takich frytek nigdy nie kupuj. Katarzyna Bosacka przestrzega: "Wypełniacze, dziwne składniki"

2 min. czytania
11.07.2023 10:21
Zareaguj Reakcja

Frytki to popularna przekąska, po którą chętnie sięgamy na wakacjach. Katarzyna Bosacka w jednym z ostatnich postów na Instagramie wzięła pod lupę właśnie ten znany i lubiany przysmak. Dziennikarka zdradziła, jakie frytki są najlepsze, a od których lepiej trzymać się z dala.

Takich frytek nigdy nie kupuj. Katarzyna Bosacka przestrzega: "Wypełniacze, dziwne składniki"
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/EASTNEWS/PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Katarzyna Bosacka to polska dziennikarka i osobowość medialna. Od lat doradza Polakom, jak zdrowo się odżywiać i nie przepłacać na zakupach. Związana była m.in. z takimi programami telewizyjnymi jak "Wiem, co jem i wiem, co kupuję", "MądrzeJEMY z Katarzyną Bosacką" czy "Co nas truje". Gwiazda jest również autorką kilku książek, w tym "Czy wiesz, co jesz? Leksykon dobrych zakupów" i "Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej". 

Popularność dziennikarki przeniosła się również do sieci. Jej konto na Instagramie obserwuje 125 tys. osób. Ekspertka na swoim profilu regularnie dzieli się swoją wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania. Radzi, na co warto zwracać uwagę podczas zakupów spożywczych, a także jak oszczędzać. Jakiś czas temu Katarzyna Bosacka na Instagramie zdradziła, jak najlepiej grillować paprykę. Jeden z ostatnich wpisów natomiast poświęciła frytkom.

Redakcja poleca

Takich frytek nigdy nie kupuj. Katarzyna Bosacka przestrzega

Frytki to popularna przekąska. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez tego przysmaku. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Katarzyna Bosacka. Dziennikarka postanowiła więc opublikować w sieci post, w którym zdradziła, jakie frytki kupować dziecku i sobie, a od których lepiej trzymać się z dala. 

- Jakie frytki kupić dziecku, ale też sobie na wakacjach? No najlepiej żadne, ale jeśli już na pewno nie kupujmy krokietów, kuleczek, bo bardzo często mają one w sobie różne wypełniacze, dziwne składniki i przede wszystkim często nie są zrobione z prawdziwych ziemniaków, tylko z proszku ziemniaczanego czy z grysu ziemniaczanego - wyjaśniła Bosacka.

Ekspertka przestrzegła również przed frytkami karbowanymi. Jak twierdzi, wielu producentów - nawet jeśli produkuje je z prawdziwych ziemniaków - to topi je w tłuszczu. "Potem w smażalniach nad morzem znowu są w tym tłuszczu utopione" - dodaje. Katarzyna Bosacka zauważa też, że frytki karbowane są często niedosmażane i mogą być w środku surowe.

Zobacz także:  Jak zrobić frytki belgijskie? Oto sposób Roberta Makłowicza

Jakie frytki kupować na wakacjach? 

Dziennikarka twierdzi, że najlepsze są frytki z prawdziwych ziemniaków. Najlepiej wybierać te ze skórką, ponieważ zawierają więcej błonnika. "Takie frytki z prawdziwego ziemniaka będą w sumie najzdrowsze" - podkreśla Katarzyna Bosacka.

Zobacz także:  Frytki z tofu to smaczna przekąska. Wypróbuj ten przepis

zielona herbata
6 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl