Obserwuj w Google News

Ta roślina przynosi finansowe szczęście. Postaw ją w domu. Dostatek gwarantowany

2 min. czytania
16.05.2023 14:17
Zareaguj Reakcja

Wiele osób wierzy w magiczne właściwości kwiatów i ziół. Pachira wodna to roślina, która – jeśliby ufać popularnym przesądom – może zapewnić domownikom dostatek i dobrobyt. Wystarczy odpowiednio o nią dbać, a ona odpłaci nam dobrą energią. Jak pielęgnować pachirę wodną? Przedstawiamy podstawowe zasady.

Jak opiekować się pachirą wodną
fot. Skutterstock/Ivanka Kunianska

Pachira wodna to niezwykle okazała i piękna roślina. Większe okazy we wnętrzach prezentują się wyjątkowo majestatycznie. Jednak przesądy mówią, że pachira to nie tylko zielona ozdoba, ale także talizman, który przyciąga dobrą energią, odgania złą i sprawia, że gromadzenie bogactwa staje się łatwiejsze.

Pachira wodna ma zapewnić szczęście i dostatek. Tak głosi legenda

Pachira wodna nazywana jest również kasztanem gwinejskim i drzewem butelkowym. Tę roślinę w wielu kulturach określa się jednak także drzewkiem pieniędzy. Stara chińska legenda głosi bowiem, że pewien bardzo biedny człowiek modlił się do Boga o to, by ten wyprowadził go z nędzy i ubóstwa. Bóg po pewnym czasie miał wysłuchać błagań biedaka i w okamgnieniu przesłać mu złote monety. Pieniądze – zgodnie z opowieścią – posypały się wprost z drzewa, pod którym modlił się mężczyzna. Była to właśnie pachira woda.

Zobacz również:  5 domowych nawozów do roślin. Przygotujesz je błyskawicznie

W magiczne właściwości pachiry wodnej wierzą także miłośnicy feng shui, a więc starożytnej praktyki planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Zgodnie z jej zasadami drzewko pieniędzy to obowiązkowy punkt w każdym domostwie, które chce cieszyć się powodzeniem i dostatkiem.

Pachira wodna nazywana jest również kasztanem gwinejskim
fot. shutterstock/Mid Tran Designer

Jak opiekować się pachirą wodną? Potrafi hojnie się odwdzięczyć

Przesąd mówi, że jeśli pachira jest bujna i szybko się rozrasta, to domownicy nie będą narzekać na finanse. Dlatego właśnie warto odpowiednio pielęgnować tę roślinę i poświęcać jej czas.

Redakcja poleca

Czego pachira wodna potrzebuje do wzrostu? To roślina, która nie ma dużych wymagań i jest stosunkowo prosta w uprawie. Lubi stanowiska jasne, ale nie reaguje dobrze na bezpośrednią ekspozycję słoneczną. Najlepiej więc postawić ją w miejscu, gdzie światło jest rozproszone.

Latem, a więc w okresie intensywnego wzrostu, powinniśmy podlewać pachirę częściej niż jesienią i zimą. Najlepiej jest dostarczać jej wody wtedy, gdy wierzchnia warstwa podłoża jest już lekko wysuszona. Warto pamiętać, że pachira lubi wilgotne powietrze – dobrze jest więc regularnie zraszać zieloną ozdobę lub postawić ją niedaleko nawilżacza.

Nawożenie pachiry wodnej zalecane jest w okresie od początku marca do końca listopada.

rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl