Obserwuj w Google News

Ta przyprawa wspomaga trawienie. Warto mieć ją w swojej kuchni

1 min. czytania
19.04.2022 15:33
Zareaguj Reakcja

Dodaj do potraw odrobinę tej przyprawy. Doskonale poradzi sobie ze skutkami świątecznego przejedzenia.

Kminek
fot. Shutterstock

Zbyt duża ilość i różnorodność zjedzonych dań podczas świąt mogła negatywnie wpłynąć na nasz układ pokarmowy. Na poprawę trawienia warto zastosować różne domowe sposoby. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w swojej kuchni skrywa niezwykłą przyprawę. Dzięki niej można szybko pozbyć się uczucia ciężkości, bólu żołądka oraz innych dolegliwości. O czym mowa?

Redakcja poleca

Kuchenne porady: przyprawa dobra na trawienie

Przyprawą, która doskonale wpływa na pracę układu pokarmowego, jest kminek. Wyróżnia się on intensywnym, unikalnym smakiem. Warto po niego sięgać w przypadku problemów z trawieniem.

Kminek działa bowiem rozkurczowo i przeciwzapalnie. Doskonale usprawnia pracę żołądka oraz jelit. Pomaga także w walce ze wzdęciami i zgagą oraz skutecznie łagodzi ból brzucha. Poza tym znakomicie odświeża oddech.

Zobacz także: Każdy z nas ma tę przyprawę w swojej kuchni. Przed laty miała magiczne zastosowanie

Kulinarne porady: do czego dodawać kminek?

Kminek doskonale wzbogaca smak różnych potraw. Przede wszystkim warto dodawać go do dań ciężkostrawnych oraz tłustych. Sprawdza się również jako przyprawa do sałatek, zup i gęstych sosów. Możesz posypać nim również kanapki. Ze względu na charakterystyczny, nieco gorzkawy smak tej przyprawy, nie należy dodawać jej do potraw w zbyt dużej ilości.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET