Obserwuj w Google News

Szyby będą lśnić jak nigdy wcześniej. Umyj je środkiem z twojej kuchni

2 min. czytania
28.09.2023 09:29
Zareaguj Reakcja

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Tę czynność należy jednak wykonywać regularnie, by nie martwić się brudnymi, nieestetycznymi szybami. Co zrobić jednak w sytuacji, w której w domu zabraknie sklepowego detergentu? Zdradzamy, jak umyć szyby przy użyciu taniego, domowego specyfiku.

Jak umyć szyby bez płynu? Wystarczy zajrzeć do kuchni.
fot. Elen Nika/Shutterstock

Raz na jakiś czas warto przeprowadzić gruntowne sprzątanie domu. Do działań wliczających się w ten proces z pewnością należy mycie szyb. Zdarza się jednak, że specjalistyczny płyn ze sklepu nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub po prostu się kończy. W takiej sytuacji warto udać się do kuchni. To pomieszczenie skrywa naturalny składnik o znakomitym działaniu. Jeżeli nie wiesz, jak umyć szyby bez detergentu – wypróbuj ten zaskakująco skuteczny produkt.

Redakcja poleca

Jak umyć szyby bez płynu ze sklepu? Wykorzystaj ten środek

Portal WP genialne.pl zdradza, że składnik o intensywnie oczyszczających właściwościach to mąka ziemniaczana. Na bazie skrobi warto stworzyć domowy płyn do mycia szyb, pozbawiony chemicznych składników czy toksycznych oparów. Wystarczy połączyć mąkę ziemniaczaną z wodą (w proporcji przewidującej 1 łyżkę skrobi na 500 ml ciepłej wody). Po zmieszaniu dwóch składników należy przelać uzyskaną mieszankę do butelki z atomizerem. W celu uzyskania efektu tafli najpierw trzeba spryskać okna domowym specyfikiem i wytrzeć ręcznikiem papierowym, a następnie dokładnie przetrzeć suchą powierzchnię ścierką z mikrofibry.

Zobacz także: Jak umyć okna bez płynu do szyb? Wystarczy ta prosta sztuczka

Inne sposoby na to, jak umyć szyby bez płynu. Sięgnij po te domowe triki

Wykorzystanie mąki ziemniaczanej to niejedyna opcja, jaką mają do dyspozycji panie i panowie domu. Wśród innych metod na to, jak umyć szyby bez płynu zakupionego w sklepie jest również umycie ich powierzchni preparatem złożonym z litra nabłyszczacza do zmywarki z trzema litrami wody lub mieszanką litra wody z łyżeczką kwasku cytrynowego.

Nie przegap
Jak umyć fugi? Te produkty ci pomogą
4 Zobacz galerię
fot. Jakub Ustrzycki/Shutterstock