Obserwuj w Google News

Styl romantyczny - do jakich wnętrz pasuje i czym się charakteryzuje?

2 min. czytania
Aktualizacja 22.07.2020
03.09.2019 15:02
Zareaguj Reakcja

Styl romantyczny jest uroczy, bogaty w dodatki i subtelne kolory. Jak urządzić mieszkanie w takim stylu, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby nie przesadzić ze stylizacją?

Styl romantyczny
fot. Shutterstock

Styl romantyczny przede wszystkim powinien się kojarzyć z delikatnością i lekkością. Pomieszczenia mają być przytulne, przestronne i sprzyjać dobremu odpoczynkowi

Urządzenie wnętrz w stylu romantycznym wcale nie jest proste. Przede wszystkim ze względu na to, że łatwo przesadzić z dodatkami. Jak zabrać się za urządzenie mieszkania w tym stylu?

Redakcja poleca

Styl romantyczny - charakterystyka

Styl romantyczny jest niezwykle przytulny - wszystko to za sprawą jasnych barw, drewna i kolorowych kwiatów. Styl romantyczny pełnymi garściami czerpie z tego, co już było - dlatego mile widziane są meble w stylu vintage, np. lustro w ozdobnej, grubej ramie czy stary kredens. 

W romantycznym pomieszczeniu powinno być dużo światła - zainwestuj w efektowne lampy i wystawne żyrandole. Postaw na romantyczne, koronkowe firanki lub zwiewne zasłony.

Styl romantyczny koniecznie powinien opierać się na motywach kwiatowych - postaraj się, żeby nigdy nie zabrakło świeżych kwiatów w wazonach. Dodatkowo możesz wybrać obrazy przedstawiające kwiaty i kwieciste firanki.

Styl romantyczny - charakterystyczne barwy

Kolory są niezwykle istotne. Styl romantyczny komponuje się z bielą, beżami, pastelami. W takim wnętrzu pięknie będzie się prezentować farba w odcieniu kości słoniowej, pudrowego różu, mięty czy błękity

Zobacz także: Lubisz wzory i kolory? Z pewnością zakochasz się w stylu eklektycznym!

Styl romantyczny - do jakiego pomieszczenia pasuje?

Wygląd mieszkania w dużej mierze zależy od preferencji i fantazji domowników. Warto wiedzieć, że styl romantyczny najbardziej sprawdzi się w sypialni lub pokoju dziennym. Między innymi właśnie dlatego, że sprzyja odpoczynkowi. Na kanapach powinny się znaleźć przytulne narzuty i koce oraz miękkie poduszki

Styl romantyczny - jakie wybrać meble?

Największe trudności pojawią się na etapie dekorowania mieszkania. W stylu romantycznym sprawdzą się przede wszystkim jasne i pastelowe meble. Zarówno te w stylu skandynawskim, jak i vintage, zabytkowe. Również te w stylu prowansalskim. Do romantycznego wnętrza pasuje też wszystko to, co zostało wykonane metodą Decoupage

Niektórzy uważają, że styl romantyczny czerpie pełnymi garściami ze stylu francuskiego i angielskiego - ale koniecznie tego w wiejskim wydaniu. 

Warto wiedzieć o tym, że styl romantyczny jest niezwykle charakterystyczny i łatwo przesadzić z dodatkami. Kierujcie się zasadą, że mniej znaczy lepiej.

Chcielibyście mieć mieszkanie w takim stylu?

Zobacz także:  Poznaj styl minimalistyczny i odkryj jego wszystkie zalety!

Inspirujesz się wnętrzami, które znajdziesz w internecie? 

Te wnętrza mają duszę! Inspirujące zdjęcia polskiej blogerki