Obserwuj w Google News

Tiktokerka zdradza trik na mycie okien. Będą lśniące jak nigdy

2 min. czytania
16.03.2023 15:32
Zareaguj Reakcja

Użytkowniczka TikToka pokazała, jak samodzielnie zrobić domy płyn do mycia szyb. To naprawdę proste. Dzięki niemu okna będą nieskazitelnie czyste.

mycie okien
fot. Shutterstock

Cieplejsza pogoda za oknem zachęca nas do generalnych porządków w mieszkaniu. Wielkie wiosenne sprzątanie domu możesz zacząć od mycia okien. Wiele osób nie lubi tej czynności, bowiem nie zawsze efekty ich pracy są w pełni zadowalające. Bardzo często mimo stosowania różnych środków na szybach wciąż pozostają trudne do usunięcia zacieki. Aby się ich pozbyć, można wykorzystać ten prosty trik z TikToka.

Redakcja poleca

Jak skutecznie umyć okna?

Carolina to popularna użytkowniczka aplikacji TikTok, którą obserwuje ponad 2,8 milionów użytkowników. Kobieta chętnie dzieli się różnymi trikami na szybsze i efektywniejsze sprzątanie swoich czterech kątów. Często podczas porządków wykorzystuje właściwości różnych domowych produktów. Dużym zainteresowaniem na jej profilu cieszy się film poświęcony myciu okien.

Influencerka robi to przy pomocy mieszkanki, którą przyrządza na bazie czterech składników. Najpierw wlej do naczynia szklankę octu, tyle samo gorącej wody oraz kilka kropli płynu do mycia naczyń. Następnie dodaj do tego odrobinę ulubionego olejku zapachowego. Gotową miksturę najlepiej przelej do butelki z atomizerem. Dzięki niej łatwo usuniesz wszystkie zabrudzenia, a przy okazji wnętrze twojego domu wypełni się ładnym aromatem.

Zobacz także: Czym myć panele? Poznaj najlepsze metody na mycie paneli 

Inne sposoby na mycie okien

Jeżeli jesteś zwolennikiem naturalnych metod podczas sprzątania domu, możesz wypróbować również inne środki. Aby okna nabrały pięknego połysku, warto także sięgnąć po roztwór wody oraz soku z cytryny. Tym sposobem nie tylko pozbędziesz się widocznych smug, ale też wprowadzisz do wnętrza przyjemny, orzeźwiający zapach.

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie do tego naparu z czarnej herbaty. Ponadto niektóre osoby często ułatwiają sobie to zadanie, myjąc okna starymi rajstopami, dzięki czemu okna błyszczą się jak nigdy wcześniej.

Zobacz także: Ten błąd podczas odkurzania domu popełniamy często. O czym mowa?