Obserwuj w Google News

Kabina prysznicowa będzie lśnić. Wszystko dzięki tej prostej sztuczce

2 min. czytania
28.08.2023 10:33
Zareaguj Reakcja

Brud, zacieki, kamień i plamy, których czyszczenie gwarantuje tylko irytację i zmęczenie – mycie prysznica jest znienawidzoną czynnością domową wielu osób. Zdarza się, że specyfiki nabywane w sklepach nie potrafią poradzić sobie ze skalą zanieczyszczeń. Podpowiadamy, jak umyć kabinę prysznicową przy użyciu prostego, domowego triku.

Jak umyć kabinę prysznicową? Sięgnij po tę sztuczkę
fot. tonytao, hxdbzxy/Shutterstock

Dopilnowanie czystości w prysznicu nie należy do najprostszych zadań. Wszystko przez wszechobecną wilgoć, która znacząco wpływa na rozwój pleśni. Dodatkowo zjawisku towarzyszą zanieczyszczenia w postaci zacieków czy kamienia powstałego przez twardą wodę. Jak umyć kabinę prysznicową szybko i skutecznie? Wystarczy domowy sposób, który opisał portal WP – genialne.pl.

Redakcja poleca

Jak umyć kabinę prysznicową? Wypróbuj ten domowy sposób

Mycie prysznica przypomina często intensywne ćwiczenia na siłowni: nieustannie trzeba się schylać, podnosić, machać uzbrojoną w ściereczkę ręką czy sięgać w najmniej dostępne zakamarki. Okazuje się jednak, że cały proces może być nie tylko prostszy, ale i szybszy. Jeśli nie wiesz, jak umyć kabinę prysznicową, zaopatrz się w dwa domowe akcesoria: miotłę oraz piankę do golenia. Na gęste włosie miotły nanieś obfitą ilość produktu kosmetycznego.

Następnie czas przystąpić do akcji i zacząć energicznie szorować cały prysznic włącznie ze ściankami, brodzikiem i zakamarkami na dole kabiny, w których często gromadzi się wilgoć. Po naniesieniu pianki do golenia na każdy element należy spłukać wszystko wodą.

Zobacz także: 5 produktów kuchennych, które możesz wykorzystać w domowych porządkach

Jak umyć kabinę prysznicową przy pomocy miotły i pianki do golenia?

Przed przystąpieniem do prysznicowych porządków warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze, miotła nie może być brudna – trudno wyobrazić sobie, by zacząć szorować płytki i brodzik szczotką przeznaczoną na co dzień do zamiatania podwórka. Sztuczka nie sprawdzi się również w sytuacji, w której pianka do golenia zostanie nałożona niedbale. Spróbuj rozsmarować specyfik po kabinie prysznicowej przy użyciu kolistych ruchów. W ten sposób preparat pokryje wszystkie powierzchnie – łącznie z drobnymi i często pomijanymi elementami.

Nie przegap
Jak umyć fugi? Te produkty ci pomogą
4 Zobacz galerię
fot. Jakub Ustrzycki/Shutterstock