Obserwuj w Google News

Rozstrzygnięto Konkurs na Najbrzydszego Psa Świata. Oto zwycięzca

2 min. czytania
26.06.2023 10:07
Zareaguj Reakcja

Zakończył się konkurs, w którym co roku wybierany jest Najbrzydszy Pies Świata. Tegoroczny tytuł wraz z trofeum i nagrodą w wysokości 1500 dolarów zgarnął siedmioletni grzywacz chiński – Scooter.

Oto Najbrzydszy Pies Świata 2023 - Scooter.
fot. PHILIP PACHECO/AFP/East News

Cieszący się światową sławą konkurs ma długą, bogatą historię: odbywa się od 50 lat w ramach targów Sonoma-Marin Fair, organizowanych w kalifornijskiej miejscowości Pentaluma. Kontrowersyjna nazwa – Konkurs na Najbrzydszego Psa Świata (World’s Ugliest Dog Contest) używana jest przewrotnie; wydarzenie ma na celu promowanie adopcji czworonogów, a także celebrację tego, co postrzega się zazwyczaj jako psie „niedoskonałości”.

Redakcja poleca

Najbrzydszy Pies Świata 2023. Oto Scooter

Tegoroczny laureat to grzywacz chiński, który urodził się ze zdeformowanymi tylnymi łapami, dlatego porusza się za pomocą przednich kończyn i specjalnego wózka. Pies nie umie też utrzymać języka w pysku.

Hodowca miotu, w którym Scooter przyszedł na świat, chciał go uśpić. Na szczęście zwierzęciu przyszła na pomoc grupa ratunkowa Saving Animals From Euthanasia. Pierwszym właścicielem Scootera był właśnie działacz tej organizacji; opiekował się psem przez kilka lat. W tym czasie Linda Elmquist – znajoma mężczyzny – odwiedzała czworonoga lub zabierała go na wizyty lekarskie. Gdy opiekun Scootera nie był już w stanie się nim zajmować – kobieta postanowiła zaadoptować grzywacza o specyficznym wyglądzie.

Najbrzydszy Pies Świata Najbrzydszy Pies Świata
fot. SplashNews.com/East News

Linda twierdzi, że chociaż jej własny Najbrzydszy Pies Świata porusza się nieco inaczej, to zachowuje się jak każde inne zwierzę: obwąchuje otoczenie i uwielbia jeść kiełbasę. W konkursowej biografii laureata czytamy, że Scooter „nie ma pojęcia, że różni się czymkolwiek od innych psów”.

Zobacz także: Zapłaciła grosze za psa na granicy. Takiego oszustwa się nie spodziewała

Najbrzydszy Pies Świata: grzywacze chińskie na prowadzeniu

Linda Elmquist przyznaje, że jest niezwykle szczęśliwa i dumna ze zwycięstwa Scootera, który otrzymał nie tylko tytuł i trofeum, ale również 1500 dolarów (ponad 6 tysięcy złotych). Portal Guardian przywołuje wypowiedź kobiety:

Scooter pokonał wszystkie przeciwności i pokazał nam prawdziwe znaczenie odporności oraz determinacji.

Pupil Lindy umocnił swoim zwycięstwem konkursową pozycję grzywaczy chińskich. Najbrzydszy Pies Świata 2023 jest trzynastym psem tej rasy, który stanął na najwyższym miejscu podium.

Najbrzydszy Pies Świata Najbrzydszy Pies Świata
fot. SplashNews.com/East News

Zobacz także: Przez kilka miesięcy opiekowała się cudzym psem. Zwierzęta podmieniono u fryzjera

rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl/theguardian.com/ndtv.com