,

Roślina przyciąga szczęście i bogactwo. Wystarczy, że włożysz to pod doniczkę

23.03.2023 13:02

Wiele osób wierzy w magiczne właściwości grubosza jajowatego. To roślina, która – jeśliby ufać przesądom – przyciąga do domostwa szczęście, dostatek, a przede wszystkim bogactwo. Za staranne pielęgnowanie odpłaca się właścicielom dobrą energią. Jest jednak jeden szczegół, o którym, według przesądów, warto pamiętać. Moc grubosza jajowatego należy bowiem aktywować. Jak? Sposób jest banalnie prosty. Aż szkoda go nie wypróbować!

Grubosz jajowaty, drzewko szczęścia
fot. shutterstock/Andrey_Nikitin / Grubosz jajowaty:drzewko szczęścia

Grubosz jajowaty nazywany jest także drzewkiem szczęścia. Charakteryzuje się mięsistymi, błyszczącymi liśćmi w kolorze ciemnozielonym z bordowymi brzegami. Przypomina nieco krzew. Jest bardzo łatwy w uprawie. Nie wymaga częstego nawożenia ani podlewania. Lubi miejsca nasłonecznione, ale dobrze czuje się także w półcieniu.

Grubosz jajowaty: roślina, która przynosi szczęście i urodzaj

Grubosz jajowaty często zdobi polskie domostwa. Wiele osób przypisuje tej roślinie magiczne właściwości. Zgodnie z przesądami, ma ona przynieść mieszkańcom spokój, radość, a przede wszystkim zapewnić im dostatek i powodzenie finansowe.

Grubosz jajowaty: roślina, która przynosi szczęście i urodzaj
fot. shutterstock/Maren Winter/ Grubosz jajowaty: roślina, która przynosi szczęście i urodzaj

Zobacz również: Sansewieria marnieje w oczach? Ten syrop sprawi, że będzie rosła, jak szalona

Co ciekawe: wiara w ponadnaturalne właściwości grubosza jajowatego jest popularna także w innych regionach świata. Anglicy nazywają tę roślinę doniczkową "money tree", a więc w "drzewo pieniędzy". Z kolei Chińczycy wierzą, że energia grubosza jajowatego jest w stanie przepędzić złe moce. Dlatego też obdarowują się nim z przy okazji uroczystości rodzinnych i jubileuszy.

Jak aktywować energię „drzewka szczęścia”? Zrób to, a już nigdy nie będziesz narzekał na finanse

Zgodnie z tradycją, aby drzewko szczęścia roztaczało wokół siebie dobrą energię, należy je aktywować. Jak to zrobić? To banalnie proste. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut.

Jeśli chcemy, aby grubosz jajowaty sprzyjał naszym finansom, powinniśmy nastroić go na konkretną częstotliwość. W tym celu musimy umieścić pod doniczką rośliny kilka monet. Niezwykle ważne jest, aby ich liczba była nieparzysta.

Niektórzy wierzą, że znacznie lepiej jest zakopać pieniążki w ziemi drzewka szczęścia, niż wkładać je pod spód doniczki. Ma być to bowiem symbol. Według wierzeń dzięki temu wraz z rozwojem rośliny, będzie rosnąć także nasze bogactwo.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się