Obserwuj w Google News

Quiz. Rozpoznasz rasy psów? Nawet najwięksi miłośnicy mylą się w 6. pytaniu

1 min. czytania
14.11.2023 13:51
Zareaguj Reakcja

Kochasz psy? Jeśli tak, to z pewnością doskonale znasz się na rasach. Czworonogi różnią się między sobą: usposobieniem, charakterem, potrzebami treningowymi, czy też skłonnościami do konkretnych chorób. Jednak tym, co wyróżnia konkretne rasy na pierwszy rzut oka, jest wygląd: wielkość, kolor, długość sierści i kształt głowy. Przygotowaliśmy quiz, z którym poradzą sobie jedynie najwięksi miłośnicy czworonogów. Powodzenia!  

Quiz. Rozpoznasz rasy psów
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. shutterstock_chrisukphoto

Często możemy usłyszeć, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Rzeczywiście, jeśli odpowiednio podejdziemy do treningów naszego pupila, zyskamy wiernego, posłusznego, pomocnego i oddanego kompana. Psy są bowiem wyjątkowo inteligentnym i chętnym do nauki gatunkiem.

Oczywiście umiejętności czworonogów, a także ich charakter i usposobienie w dużej mierze zależą od tego, jaka płynie w nich krew. Kundelki to niesamowita, niekiedy wybuchowa, mieszanka genów - są dla właścicieli zagadką. Psy rasowe zazwyczaj trenuje się z kolei zgodnie z określonymi założeniami. Innych bodźców potrzebują bowiem na co dzień przedstawiciele rasy husky syberyjski niż maleńkie i wdzięczne maltańczyki. 

Czy jesteś prawdziwym znawcą psów? Sprawdź się! 

Nie jest tajemnicą, że niektóre rasy cieszą się większą popularnością niż inne. Prawdziwi znawcy zwierząt powinni jednak wiedzieć, jak wyglądają nawet te rzadziej spotykane na ulicach rasy. Z myślą o miłośnikach czworonogów przygotowaliśmy quiz. Tylko pasjonaci są w stanie bez większego problemu odpowiedzieć na wszystkie pytania prawidłowo. 

logo Tu się dzieje