Obserwuj w Google News

Jak wyłożyć okrągłą formę papierem do pieczenia? Ten trik z TikToka znacznie ci to ułatwi

2 min. czytania
20.12.2022 13:48
Zareaguj Reakcja

Wyłożenie okrągłej blachy papierem do pieczenia zawsze sprawia ci problem? Wypróbuj ten trik. Dzięki niemu uporasz się z tym błyskawicznie.

Papier do pieczenia
fot. Shutterstock

Kulinarne przygotowania do świąt nabierają tempa. Nasze kuchnie powoli wypełniają się zapachem pierników i innych bożonarodzeniowych przysmaków. Do przyrządzania różnych ciast z pewnością przyda ci się papier do pieczenia. Jak wyłożyć nim blachę, gdy mamy do czynienia z okrągłą formą? W tym przypadku ułatwieniem może okazać się ten trik z TikToka.

Redakcja poleca

Jak wyłożyć okrągłą formę papierem do pieczenia?

W świątecznym menu nie może zabraknąć różnych ciast. Aby ich przyrządzanie było łatwiejsze, warto sięgnąć po różne kulinarne triki z TikToka. Jeden z użytkowników tej aplikacji pokazał, jak szybko wyłożyć okrągłą blachę papierem do pieczenia. Ten prosty sposób zdobył już ponad 49 tysięcy polubień na platformie. Na pewno ułatwi ci kuchenne przygotowania do Gwiazdki.

Najpierw tiktoker składa arkusz dwukrotnie. Następnie tworzy z niego trójkąt i zawija papier wzdłuż zamkniętej krawędzi. Na koniec obcina go nożyczkami, uzyskując w ten sposób okrągły kształt idealnie dopasowany do dna formy. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku:

Zobacz także: Pierniczki świąteczne to bardzo smaczny deser na święta. Wypróbuj 4 łatwe przepisy!

Co zastosować zamiast papieru do pieczenia?

Papier do pieczenia zapobiega przywieraniu ciasta do formy. Zamiast niego warto wypróbować też inny kulinarny trik. Doskonały efekt uzyskamy, smarując blachę zwykłą margaryną. Dodatkowo można posypać dno naczynia bułką tartą lub wiórkami kokosowymi. Dzięki temu nasze świąteczne wypieki będą prezentować się idealnie.

Zobacz także: Keks na różne sposoby. Wypróbuj wszystkie przepisy na smaczne ciasto