Obserwuj w Google News

Opublikowano ranking najsmaczniejszych kuchni świata w 2022 r. Polskie potrawy na wysokiej pozycji

2 min. czytania
02.01.2023 16:16
Zareaguj Reakcja

Jaka kuchnia cieszyła się największą popularnością w 2022 roku? Poznaj wyniki rankingu TasteAtlas.

Jedzenie
fot. Shutterstock

TasteAtlas, popularny serwis poświęcony tradycyjnym specjałom z całego świata, opublikował zestawienie najlepszych kuchni w 2022 roku. Ranking powstał na podstawie ocen wystawionych przez użytkowników serwisu i obejmuje aż 95 krajów. Polskie potrawy uplasowały się na wysokiej pozycji, ale miano lidera przypadło w tym roku innej kuchni. Sprawdź, kto według internautów zasłużył na najwyższą notę.

Redakcja poleca

Oto kuchnia najlepsza na świecie

W tegorocznym rankingu TasteAtlas najlepsza na świecie okazała się kuchnia włoska. Za nią uplasowały się tradycyjne potrawy z Grecji oraz z Hiszpanii. Wysoko oceniono także Japonię, która zdobyła miejsce tuż za podium. W pierwszej dziesiątce znalazły się też m.in. specjały tureckie i francuskie.

W tym roku głosujący docenili również polskie przysmaki. Nasza rodzima kuchnia zajęła bowiem wysoką 14. lokatę. Internautom szczególnie przypadły do gustu pierogi, rosół, zapiekanka i gołąbki. Dalsze miejsca przypadły m.in. kuchni argentyńskiej, czeskiej czy angielskiej.

Zobacz także: Kuchnia włoska – sprawdzone przepisy na dania z tego rejonu!

To najlepsze danie w 2022 roku

Serwis TasteAtlas wskazał również najlepsze dania według głosujących. Co ciekawe nie jest to przysmak z kuchni włoskiej, ale specjał z Japonii znany jako "karē", czyli curry z ryżem. To narodowe danie wyprzedziło m.in. klasyczną włoską pizzę margherita, która uplasowała się na 11. miejscu. Z polskich specjałów 16. pozycję w ogólnym zestawieniu zajęły pierogi. Z pełnym rankingiem można zapoznać się na oficjalnej stronie przewodnika.

Zobacz także: Ten przysmak zamawialiśmy najczęściej w 2022 roku. Wyprzedził pizzę