Obserwuj w Google News

Masło nie chce się rozsmarować? Sięgnij po ten trik z TikToka

2 min. czytania
24.11.2022 15:26
Zareaguj Reakcja

Jak szybko rozsmarować zimne masło? Oto przydatny sposób z TikToka, który ułatwi ci przyrządzanie kanapek.

Masło
fot. Shutterstock

Masło jest często wykorzystywane w kuchni. To nie tylko popularne smarowidło na kanapki. Jest także składnikiem różnych ciast i deserów. Przeważnie przechowujemy je w lodówce, co sprawia, że staje się zimne i twarde. Taki produkt później bardzo trudno rozsmarować. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się ten trik z TikToka.

Redakcja poleca

Jak rozsmarować zbyt twarde masło?

Jeżeli po wyjęciu z lodówki masło jest twarde jak kamień, nie musisz tracić czasu na czekanie, aż nieco zmięknie. Niezwykle pomocny może okazać się ten trik, który zdobył aż ponad 4 miliony polubień na platformie TikTok. Warto po niego sięgać, gdy spieszy ci się do pracy, a masz w planach jeszcze przygotowywanie kanapek.

Wystarczy, że wykorzystasz do tego zwykłe metalowe sitko kuchenne. Jedyne co musisz zrobić, to przyłożyć je do masła, a następnie delikatnie pocierać nim kostkę, aż produkt znajdzie się wewnątrz sitka. Ten trik przyda ci się w różnych kuchennych sytuacjach. Zobaczcie, jak go wykonać:

Zobacz także: Jak zrobić masło? Sprawdź najlepszy przepis!

Inne sposoby na zmiękczenie masła

Jeżeli zależy ci na szybkim zmiękczeniu masła, możesz wykorzystać też inne triki. Warto spróbować zetrzeć je na tarce, dzięki temu będzie łatwiejsze do rozsmarowania na kanapkach. Dobrym sposobem jest także umieszczenie go w durszlaku, który następnie należy ustawić na garnku z gotującą się wodą. Wystarczy chwila, a masło znów nabierze miękkiej konsystencji.

Zobacz także: Czym można zastąpić masło w przepisach? Poznaj sprawdzone alternatywy