Obserwuj w Google News

Dodaj to do potraw. Doskonale pobudza trawienie

2 min. czytania
28.02.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

Masz tę przyprawę w kuchni? Doskonale się składa. Dzięki niej łatwiej zadbasz o swoją sylwetkę.

Przyprawy
fot. Shutterstock

Właściwa praca układu pokarmowego to w dużym stopniu zasługa odpowiednio zbilansowanej diety. Warto zwrócić uwagę na to, aby była bogata w pełnowartościowe produkty, które dobrze wpłyną na nasz ogólny stan zdrowia. Jeżeli zależy ci na poprawie trawienia, możesz sięgnąć po ten naturalny środek ze swojej kuchni. Jego skuteczne działanie będzie dla ciebie zaskoczeniem.

Redakcja poleca

Ta przyprawa wspomaga układ trawienny

Twoja kuchnia skrywa wiele kulinarnych skarbów, które nie tylko pomogą ci w przyrządzeniu smakowitych potraw, ale w dodatku wpłyną pozytywnie na procesy trawienne. Wśród nich jest ta popularna przyprawa. Mowa o kolendrze, która jest niezwykle ceniona ze względu na swoje liczne właściwości zdrowotne.

Przyprawa ta wpływa na lepszy apetyt. Poza tym wykazuje działanie rozkurczające, wspomaga perystaltykę jelit i łagodzi wzdęcia. W związku z tym warto dodawać ją do zup, kremów, sałatek, jak również innych dań. Można posypać nią także kanapki lub ulubione warzywne koktajle.

Zobacz także: Przechowywanie przypraw – jak przechowywać przyprawy, by zachować ich świeżość

Jak usprawnić trawienie domowymi sposobami?

Aby poprawić trawienie, warto sięgać po produkty bogate w dużą ilość błonnika pokarmowego. Wśród nich są m.in. płatki owsiane oraz wiele owoców, np. ananas czy suszone śliwki. Pozytywne działanie na układ trawienny wykazują również naturalne probiotyki, np. jogurty oraz kefiry, które ułatwiają m.in. walkę z zaparciami. Na lepszą przemianę materii wpływa również zielona herbata.

Zobacz także: 8 rozgrzewających przypraw na chłodne dni. Chronią też przed chorobami