Obserwuj w Google News

Pomidory będą rosnąć jak szalone. Wystarczy jeden środek

2 min. czytania
21.07.2023 11:23
Zareaguj Reakcja

Szukasz sposobu, dzięki któremu będziesz cieszyć się urodzajem hodowanych warzyw? Przygotuj prosty i niezwykle skuteczny oprysk na pomidory. Jego główny składnik znajdziesz w domowej apteczce.

Przygotuj w domu ten skuteczny oprysk na pomidory.
fot. Robert Bodnar T/Shutterstock

Pomidory to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych warzyw, przodujących nie tylko na talerzu, ale również na grządce. Nic zatem dziwnego, że chcemy, by intensywnie rosły. Bez pracy nie ma jednak kołaczy, więc warto nieco pomóc naturalnym predyspozycjom rośliny i przygotować specjalny, domowy oprysk na pomidory. Portal WP – genialne.pl – zdradza, że do przygotowania tego skutecznego środka wystarczy sięgnąć do domowej apteczki.

Redakcja poleca

Przygotuj banalnie prosty oprysk na pomidory. Warzywa będą rosnąć jak szalone

Okazuje się, że trik na szybszy wzrost pomidorów polega na zastosowaniu w oprysku aspiryny. Popularny środek przeciwbólowy czyni prawdziwe cuda na grządkach, a w dodatku nie jest tak kosztowny, jak specjalistyczne, chemiczne preparaty. Wszystko dzięki głównemu składnikowi aspiryny, czyli kwasowi salicylowemu, który w procesie fotosyntezy wpływa na wydzielanie wody oraz przemieszczanie substancji odżywczych. Rezultat? Znaczący wpływ na odporność roślin oraz ochranianie ich przed różnymi szkodnikami.

Domowy oprysk na pomidory z wykorzystaniem aspiryny jest nie tylko tani, ale i banalnie prosty w wykonaniu. Rozgnieć tabletkę aspiryny i zmieszaj ją z litrem wody, po czym odłóż miksturę na godzinę. Następnie przelej specyfik do butelki z atomizerem. Upewnij się, że oprysk ma temperaturę pokojową.

Zobacz także: Ten nawóz do pomidorów to cudotwórca. Warzywa będą rosnąć jak szalone

Jak stosować oprysk na pomidory z aspiryną?

Jeżeli zależy nam na efektach, oprysk na pomidory z wykorzystaniem aspiryny musi być stosowany regularnie. Używaj go trzy razy w tygodniu, spryskując obficie rośliny. Uwaga! Korzystaj z niego tylko w czasie wzrostu pomidorów i unikaj godzin, w których słońce świeci najintensywniej, by nie doprowadzić do poparzenia liści i łodyg. Najlepszą porą na stosowanie domowego oprysku jest poranek lub wieczór.

Zobacz także: Przechowujesz pomidory w taki sposób? Lepiej tego nie rób

Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/genialne.pl